science

Jeff Bezos z Blue Origin pojawia się w New Shepard: Aktualizacje na żywo

Aktualizacja

Blue Origin jeden dzień od premiery

Blue Origin minęło już nieco ponad 24 godziny od pierwszego startu z załogą. Rakieta i kapsuła kosmiczna New Shepard wystrzelą miliardera Jeffa Bezosa i jego brata Marka, pioniera aeronautyki Mercury 13 Wally’ego Funka i 18-letniego studenta fizyki Olivera Damona. Wtorek, 20 lipca o 9:00 czasu EST (1300 GMT). Transmisja internetowa Blue Origin rozpocznie się 7:30 EST (1130 GMT) Wtorek.

Firma Blue Origin została założona przez Jeffa Bezosa w 2000 roku z planami lotów kosmicznych z ludźmi i miała przed sobą długą drogę do startu we wtorek.

Zobacz, jak Blue Origin i Bezos podążyli tą ścieżką, aby wystrzelić tutaj swojego pierwszego astronautę, jak donosi starszy pisarz Mike Wall.

Blue Origin rusza na premierę nowego Sheparda

Rakieta i kapsuła Blue Origin New Shepard stoją na szczycie pierwszego miejsca startu firmy w pobliżu Van Horn w Teksasie przed planowanym startem założyciela firmy, Jeffa Bezosa i trzech innych, 20 lipca 2021 r. (Źródło zdjęcia: Blue Origin)

Blue Origin oczyściło swoją rakietę i statek kosmiczny New Shepard, aby rozpocząć pierwszy lot astronautów firmy, NS-16, misję, która zabierze miliardera Jeffa Bezosa i trzech innych w przestrzeń suborbitalną iz powrotem we wtorek, 20 lipca. 9:00 czasu wschodniego (1300 GMT).

„Samochód jest gotowy do lotu” – powiedział Chris Yeager, główny inżynier Blue Origin w New Shepard na konferencji prasowej przed otwarciem. Dodał, że ze statkiem kosmicznym nie ma problemów technicznych.

Blue Origin spodziewa się małej szansy na deszcz w dniu premiery, ale wygląda na to, że pogoda zmaterializuje się na czas przed planowaną premierą. Firma rozpocznie transmisję internetową w dniu premiery o 7:30 czasu wschodniego (1130 GMT). Możesz to zobaczyć na tej stronie, na Space.com tutaj i Przez BlueOrigin.com.

READ  Życie na Wenus: „piekielne” krajobrazy Wenus mogą być całkowicie niezdatne do zamieszkania | nauka | Aktualności

Nadchodzący start Blue Origin, który został nazwany pierwszym lotem człowieka, wyniesie Bezosa, jego brata Marka Bezosa i pioniera lotów Mercury 13 Wally’ego Funka oraz 18-letniego Olivera Damona na wysokość 100 kilometrów, gdzie doświadczą 3-4 minut nieważkości przed powrotem na Ziemię w swojej kapsule kosmicznej. Wylądujesz na pustyni w Zachodnim Teksasie, aby zostać odzyskanym przez zespół ratunkowy.

Pasażerowie przebywają w „wiosce astronautów” Blue Origin, gdzie przechodzą 14-godzinne szkolenie wstępne w ciągu dwóch dni, aby przygotować się do lotu kosmicznego.

(Źródło zdjęcia: Blue Origin)

Konferencja prasowa Blue Origin na żywo

Aktualizacja: Konferencja prasowa dobiegła końca. Możesz to zobaczyć w całości powyżej.

Konferencja prasowa Blue Origin dotycząca pierwszego lotu człowieka w dniu 20 lipca jest już dostępna na żywo. Możesz to zobaczyć w powyższym oknie, tutaj na Space.com, Tutaj na BlueOrigin.com A Tutaj na YouTube. – Tariq Malik, redaktor naczelny

Konferencja prasowa przed dzisiejszym uruchomieniem Blue Origin

Blue Origin zorganizuje konferencję prasową w 12:00 czasu wschodniego (1600 GMT) Dziś przegląd startu pierwszego astronauty firmy 20 lipca. Konferencja prasowa będzie transmitowana w internecie BlueOrigin.comStrona internetowa firmy.

Związane z: Poznaj załogę startującą podczas pierwszego lotu astronautów Blue Origin 20 lipca

We wtorek, w 52. rocznicę lądowania na Księżycu NASA Apollo 11, Blue Origin wystrzeli założyciela miliardera Jeffa Bezosa w suborbitalny lot kosmiczny z pierwszego miejsca startu firmy w zachodnim Teksasie w pobliżu Van Horn. Będzie podróżować z bratem Bezosa Markiem, pionierem lotnictwa Mercury 13 Wallym Funkiem i 18-letnim studentem fizyki Oliverem Damonem. Start jest o 9 rano czasu wschodniego (1300 GMT).

Wygląda na to, że czterej astronauci, którzy spotkają się razem w sobotę, aby obejrzeć rakietę New Shepard i kosmiczną kapsułę na spotkaniu, które Jeff Bezos udostępnił na Instagramie. 82-letni Funk i 18-letni Damon ustanowią nowe rekordy dla największych i najmniejszych ludzi w kosmosie po wystrzeleniu, powiedziała Elizabeth Howell w serwisie Space.com.

READ  Astronomowie niespodziewanie znajdują dziwny układ planetarny, w którym dzień i noc wyglądają dokładnie tak samo

“To jest moje okno!” – krzyknął Funk, gdy sprawdzali rakietę i nosili pasujące kowbojskie kapelusze.

Związane z: Start Blue Origin będzie pierwszym w pełni zautomatyzowanym lotem z cywilnymi astronautami: raport

– Tariq Malik, redaktor naczelny

Pojazd startowy New Shepard firmy Blue Origin unosi się z miejsca startu firmy w zachodnim Teksasie podczas suborbitalnego lotu testowego. Blue Origin zaplanował 20 lipca na swój pierwszy lot z załogą. (Źródło zdjęcia: Blue Origin)

Blue Origin mija trzy dni od stworzenia historii wraz z pierwszym startem astronautów, który wystartuje we wtorek 20 lipca 2021 r., założyciel miliardera Jeff Bezos i trzech innych pasażerów.

Misja, która zostanie wystrzelona na rakiecie wielokrotnego użytku Blue Origin New Shepard i kapsule kosmicznej, wystartuje z pierwszego miejsca startu firmy w Zachodnim Teksasie w pobliżu Van Horn o 9 rano EDT (1300 GMT) i tak, będzie siatkowa transmisyjna. Powinna rozpocząć się około 7:30 EDT (1130 GMT) i obejmować wyjście załogi z rakiety oraz inne czynności przedstartowe. Możesz go obejrzeć na Space.com i nie tylko BlueOrigin.com.

Blue Origin zorganizuje przedpremierową konferencję prasową w niedzielę (18 lipca) o godzinie 12:00 czasu wschodniego (1600 GMT), aby omówić szczegóły uruchomienia. Będzie to transmisja internetowa na BlueOrigin.com i, jeśli to możliwe, symultaniczna tutaj na Space.com.

Space.com zapewni aktualizacje misji na żywo tutaj w dniu startu (co oznacza 52. rocznicę lądowania na Księżycu NASA Apollo 11), a także przez kilka następnych dni poprzedzających start.

Zdjęcie 1 z 4

Jeff Bezos i pracownicy Blue Origin świętują udane lądowanie rakiety New Shepard.

Jeff Bezos i pracownicy Blue Origin świętują udane lądowanie rakiety New Shepard. Będzie jeździł na nim 20 lipca 2021 r. (Źródło zdjęcia: Blue Origin)
Zdjęcie 2 z 4

Mark Bezos przytula swojego brata Jeffa.  Oboje wyruszą w kosmos razem na pokładzie Blue Origin New Shepard 20 lipca 2021 roku.

Mark Bezos przytula swojego brata Jeffa. Obaj wyruszą razem w kosmos na pokładzie Blue Origin New Shepard 20 lipca 2021 roku. (Źródło zdjęcia: Blue Origin)
Zdjęcie 4 z 4

82-letnia Wally Funk stanie się najstarszą osobą latającą w kosmosie, kiedy wystartuje z Blue Origin 20 lipca 2021 roku.

82-letnia Wally Funk stanie się najstarszą osobą latającą w kosmosie, kiedy wystartuje z Blue Origin 20 lipca 2021 roku. (Źródło zdjęcia: Blue Origin)

Ta misja od dawna zbliża się do Blue Origin, który Bezos założył w 2000 roku. Firma przeprowadziła 15 bezzałogowych lotów testowych swojej rakiety i statku kosmicznego New Shepard, których kulminacją był lot „próby astronauty” w kwietniu 2021 r., Aby przewozić płacących pasażerów drogich ( a także naukowcy z eksperymentami) w podróżach do przestrzeni suborbitalnej, które lecą na wysokości ponad 100 kilometrów.

Ten lot zostanie uruchomiony przez 57-letniego Bezosa; jego brat Mark Bezos, 53 lata; pionier lotnictwa Wally Funk, 82 lata; 18-letni student fizyki Oliver Damon jest pierwszym podróżnikiem, który zapłacił za Blue Origin.

Infografika: Jak działa nowy pocisk Shepherd firmy Blue Origin?

Aby zwiększyć świadomość o pierwszym ludzkim locie kosmicznym, Blue Origin zorganizowało aukcję miejsca na lot, którą anonimowy oferent wygrał za 28 milionów dolarów. Podczas aukcji Blue Origin ogłosiło, że Bezos, jego brat i Funk będą lecieć.

Ale 5 dni przed premierą firma Blue Origin ogłosiła, że ​​zwycięzca aukcji zrezygnował z premiery, powołując się na konflikt z harmonogramem. Zamiast tego Daemon dołączył do załogi, gdy jego ojciec Joes Daemon złożył drugą najwyższą ofertę na aukcji. Kwota nie została ujawniona.

Gdy przygotowujemy się do sobotniej konferencji prasowej Blue Origin, oto kilka filmów o nadchodzącej misji od Jeffa Bezosa, Wally Funka i firmy, która Cię poprowadzi. – Tariq Malik, redaktor naczelny

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment