science

Dlaczego ludzie mogą pewnego dnia żyć na innych planetach

Ekspert inżynierii genetycznej, który pracował z NASA, zasugerował, że edycja DNA może pozwolić ludziom żyć na nowych planetach w ciągu 500 lat.

Chris Mason, profesor fizjologii i biofizyki w Weill Cornell Medical College w Nowym Jorku, argumentuje, że postęp technologiczny może pewnego dnia pozwolić ludziom tak skonstruować swoje ciała, aby przetrwały w warunkach pozaziemskich.

Nakreślił szczegółowy plan, w jaki sposób rasa ludzka może osiedlić się na setkach potencjalnych egzoplanet, gdy Ziemia nie będzie już w stanie podtrzymywać życia.

W swojej książce The Next Five Hundred Years: Geometric Life Reaching New Worlds profesor Mason mówi, że zwiększenie rozmiaru i jasności Słońca sprawi, że planeta stanie się nie do zniesienia dla ludzi w ciągu najbliższego miliarda lat.

Podczas wydarzenia zorganizowanego przez magazyn New Scientist powiedział: „Oznacza to, że nie możemy zostać tu na zawsze, jak fajnie. W pewnym momencie musimy odejść”, argumentując, że inżynieria genetyczna jest „obowiązkiem nie tylko dla nas, ale dla wszystkie stworzenia”, aby zapewnić przetrwanie życia.

Naukowiec opisał, w jaki sposób edytowanie DNA może pomóc w wyeliminowaniu zagrożeń związanych z podróżami kosmicznymi, a także umożliwić ludziom przetrwanie w trudnych warunkach, aby mogli bezpiecznie żyć na innych planetach. Powiedział, że badania nad wpływem podróży kosmicznych na DNA astronautów zapewniły wgląd w to, jak chronić ludzi przed przyszłym życiem z dala od Ziemi.

Profesor Mason zidentyfikował sposoby, w jakie inżynieria genetyczna może umożliwić ludziom pokonywanie wyzwań Osiedlenie się na innej planecie Pozuj, na przykład pozwalając ludziom wytwarzać własne aminokwasy lub składniki odżywcze. Przyznał, że ten pomysł „rodzi wielkie pytania etyczne”, ale powiedział, że może wyobrazić sobie czas, w którym genetycznie zmodyfikowani ludzie mogliby stać się zupełnie nowym gatunkiem.

„To niezwykły czas”, powiedział. „Właśnie rozpoczęliśmy planowanie, ale mamy już dobrą listę masywnych kandydatów”.

READ  Oleksandr Usyk walczy z Anthonym Joshuą w kosmicznej masce w szalonej pętli

Profesor Mason powiedział, że spodziewa się, że do 2400 będzie więcej egzoplanet nadających się do zamieszkania. Powiedział, że jego wieloetapowa propozycja obejmuje plany “statku pokoleniowego”, w którym ludzie żyją i umierają w drodze do nowego świata.

Sądzi, że do 2500 roku będziemy w stanie wysłać statek generacji, wyznaczający kurs nowej gwiazdy i planety macierzystej.

„Ludzie często mówią:„ OK, dlaczego to wszystko robimy? To coś, co musimy zrobić, nie tylko dlatego, że chcemy opuścić Ziemię ”- powiedział. „Chcemy zadbać o planetę Ziemię, ale jeśli spojrzysz wystarczająco długo w przyszłość, wiemy, że nic nie jest całkowicie stabilne”.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment