Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jeff Bezos leci w kosmos, a 59 000 osób podpisuje petycję, aby uniemożliwić mu powrót

Kilka dni po tym, jak miliarder Jeff Bezos ogłosił, że wyruszy w kosmos, wystosowano kilka petycji, aby uniemożliwić powrót dyrektora generalnego Amazona na Ziemię. Dwie z tych petycji łącznie zebrały ponad 56 000 podpisów.

7 czerwca Bezos zapowiedział, że uda się w kosmos ze swoim bratem Markiem Bezosem, kiedy jego firma zajmująca się badaniem kosmosu Blue Origin rozpocznie swój pierwszy lot z ludźmi. Pocisk zacznie latać 20 lipca. Jednak kilka petycji change.org już się pojawiło i uzyskało tysiące podpisów, aby uniemożliwić miliarderowi powrót na planetę.

Najpopularniejsza petycja Ma ponad 39 000 podpisów i rośnie z każdą minutą. W opisie petycji stwierdzono, że „miliarderzy nie powinni istnieć… na Ziemi ani w kosmosie, ale jeśli uznają, że ci ostatni powinni tam pozostać”.

Kolejna petycja Odzwierciedla to ten sam sentyment zebrany prawie 20 000 podpisów. W opisie składający petycję powiązał Bezosa z teoretykami spisku, tajnymi stowarzyszeniami i złoczyńcami z komiksów, wierząc, że to wystarczający powód, aby uniemożliwić mu wejście na planetę. Założyli, że Bezos był Lexem Luthorem, fikcyjnym złoczyńcą z uniwersum DC Comics. Opis mówił: „W rzeczywistości jest bardzo dominującym na świecie władcą zła… To może być nasza ostatnia szansa, zanim będą mogli włączyć mikroczipy 5G i przeprowadzić masowe przejęcie”.

Nie trzeba dodawać, że internauci bardzo lubią ten obrót wydarzeń i dzielą się petycjami i proszą innych o ich podpisanie. Niektórzy dzielą się zabawnymi powodami, dla których nie chcą, aby Bezos wrócił na Ziemię.

„Chcę wybrać się w tę podróż, ponieważ jest to coś, co chciałem zrobić przez całe życie” – powiedział Bezos w filmie na Instagramie. „To przygoda”. Memy wybuchły w mediach społecznościowych po jego ogłoszeniu. Odleci 11-minutowy lot, około dwa tygodnie po ustąpieniu ze stanowiska CEO Amazon.com Inc.

READ  Pod skorupą ziemską odkryto ogromne oceany, które zawierają więcej wody niż te na powierzchni

To nie jedyna petycja, którą niedawno złożył Jeff Bezos. Kolejna petycja Jeffa Bezosa, aby kupić i zjeść Mona Lisę, zyskała dużą popularność.