Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jeff Bezos leci w kosmos, a 59 000 osób podpisuje petycję, aby uniemożliwić mu powrót

Kilka dni po tym, jak miliarder Jeff Bezos ogłosił, że wyruszy w kosmos, wystosowano kilka petycji, aby uniemożliwić powrót dyrektora generalnego Amazona na Ziemię. Dwie z tych petycji łącznie zebrały ponad 56 000 podpisów.

7 czerwca Bezos zapowiedział, że uda się w kosmos ze swoim bratem Markiem Bezosem, kiedy jego firma zajmująca się badaniem kosmosu Blue Origin rozpocznie swój pierwszy lot z ludźmi. Pocisk zacznie latać 20 lipca. Jednak kilka petycji change.org już się pojawiło i uzyskało tysiące podpisów, aby uniemożliwić miliarderowi powrót na planetę.

Najpopularniejsza petycja Ma ponad 39 000 podpisów i rośnie z każdą minutą. W opisie petycji stwierdzono, że „miliarderzy nie powinni istnieć… na Ziemi ani w kosmosie, ale jeśli uznają, że ci ostatni powinni tam pozostać”.

Kolejna petycja Odzwierciedla to ten sam sentyment zebrany prawie 20 000 podpisów. W opisie składający petycję powiązał Bezosa z teoretykami spisku, tajnymi stowarzyszeniami i złoczyńcami z komiksów, wierząc, że to wystarczający powód, aby uniemożliwić mu wejście na planetę. Założyli, że Bezos był Lexem Luthorem, fikcyjnym złoczyńcą z uniwersum DC Comics. Opis mówił: „W rzeczywistości jest bardzo dominującym na świecie władcą zła… To może być nasza ostatnia szansa, zanim będą mogli włączyć mikroczipy 5G i przeprowadzić masowe przejęcie”.

Nie trzeba dodawać, że internauci bardzo lubią ten obrót wydarzeń i dzielą się petycjami i proszą innych o ich podpisanie. Niektórzy dzielą się zabawnymi powodami, dla których nie chcą, aby Bezos wrócił na Ziemię.

„Chcę wybrać się w tę podróż, ponieważ jest to coś, co chciałem zrobić przez całe życie” – powiedział Bezos w filmie na Instagramie. „To przygoda”. Memy wybuchły w mediach społecznościowych po jego ogłoszeniu. Odleci 11-minutowy lot, około dwa tygodnie po ustąpieniu ze stanowiska CEO Amazon.com Inc.

READ  Space & BAFF przygotował nowe zestawy rowerowe

To nie jedyna petycja, którą niedawno złożył Jeff Bezos. Kolejna petycja Jeffa Bezosa, aby kupić i zjeść Mona Lisę, zyskała dużą popularność.