Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Niesamowity truskawkowy księżyc rozświetli w czwartek złoty kolor na nocnym niebie

Niesamowity truskawkowy księżyc zabłyśnie złotym kolorem na nocnym niebie Czwartek – ostatni super księżyc w roku

  • W czwartek na niebie wzejdzie gigantyczny księżyc, zwany Truskawkowym Księżycem
  • To ostatnia pełnia wiosennego sezonu i ostatni superksiężyc tego roku
  • Pojawi się w środę rano, w szczytowy czwartek o 14:40 czasu wschodniego i można go zobaczyć wieczorem
  • Nazwa kojarzy się z sezonem truskawkowym – kiedy jagody są dojrzałe


Truskawkowy księżyc rozświetli niebo w czwartek 24 czerwca i będzie ostatnim superksiężycem w roku.

według kalendarz rolnika, nazwa kojarzy się z sezonem truskawkowym, w którym owoce dojrzewają do zbioru w tym czasie w Ameryce Północnej.

NASA Mówi, że truskawkowy księżyc będzie widoczny wczesnym rankiem w środę, ale osiągnie zenit następnego dnia o 14:40 czasu wschodniego.

Superksiężyc pojawia się, gdy księżyc znajduje się najbliżej Ziemi na swojej orbicie, znanej jako perygeum, i wydaje się większy i jaśniejszy niż typowy księżyc w pełni.

Przewiń w dół, aby zobaczyć wideo

Truskawkowy księżyc rozświetli niebo w czwartek 24 czerwca i będzie ostatnim superksiężycem w roku. Na zdjęciu truskawkowy księżyc, który pojawił się w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku

Księżyc truskawkowy zwykle wskazuje ostatnią pełnię wiosny lub pierwszy księżyc, który świeci w sezonie letnim.

Kalendarz rolnika wskazuje również, że ten konkretny gigantyczny księżyc miał w przeszłości wiele nazw.

Należą do nich kwitnący księżyc, zielony księżyc kukurydzy, księżyc hoer, księżyc urodzenia, księżyc składający jaja i księżyc wylęgowy, księżyc i księżyc miesiąca miodowego.

READ  Masywne gwiazdy ostrzegają, że zbliżają się do supernowej

Wyrażenie „miesiąc miodowy” może być związane z pełnią księżyca, być może ze względu na tradycję ślubów w czerwcu lub dlatego, że „miesiąc miodowy” jest „najsłodszym” księżycem w roku.

NASA twierdzi, że truskawkowy księżyc będzie widoczny w środę rano, ale osiągnie swój zenit następnego dnia o 14:40 czasu wschodniego.  Na zdjęciu oszałamiający superksiężyc UL w dniu 6 czerwca 2020 r.

NASA twierdzi, że truskawkowy księżyc będzie widoczny w środę rano, ale osiągnie swój zenit następnego dnia o 14:40 czasu wschodniego. Na zdjęciu oszałamiający superksiężyc UL w dniu 6 czerwca 2020 r.

Chociaż truskawkowy księżyc osiągnie szczyt w czwartkowe popołudnie, na horyzoncie będzie widoczny dopiero późnym wieczorem.

Jednak ten gigantyczny księżyc nie będzie wyglądał na truskawkowy róż, ale raczej na oszałamiający złoty kolor.

Skygazers będą mieli okazję oglądać niesamowity program przez trzy dni: od środy rano do soboty rano.

Wenus będzie również widoczna z gigantycznym księżycem, a Mars będzie świecił 10 stopni nad horyzontem.

Na początku tego miesiąca wszechświat zaprezentował inny, bardziej zdumiewający widok Ziemi – częściowe zaćmienie Słońca.

Na początku tego miesiąca wszechświat zaprezentował inny, bardziej zdumiewający widok Ziemi - częściowe zaćmienie Słońca.  Oto niesamowite zaćmienie uchwycone nad Long Island w Nowym Jorku

Na początku tego miesiąca wszechświat zaprezentował inny, bardziej zdumiewający widok Ziemi – częściowe zaćmienie Słońca. Oto niesamowite zaćmienie uchwycone nad Long Island w Nowym Jorku

Podczas tego wydarzenia około 30 procent słońca zostało zablokowane w Szkocji, 20 procent w południowej Anglii i do 70 procent we wschodnich stanach Stanów Zjednoczonych.  Na zdjęciu częściowe zaćmienie Słońca nad budynkami parlamentu 10 czerwca w Londynie w Anglii

Podczas tego wydarzenia około 30 procent słońca zostało zablokowane w Szkocji, 20 procent w południowej Anglii i do 70 procent we wschodnich stanach Stanów Zjednoczonych. Na zdjęciu częściowe zaćmienie Słońca nad budynkami parlamentu 10 czerwca w Londynie w Anglii

Podczas tego wydarzenia około 30 procent słońca zostało zablokowane w Szkocji, 20 procent w południowej Anglii i do 70 procent we wschodnich stanach Stanów Zjednoczonych.

Obserwatorzy brytyjscy i irlandzcy widzieli sierp księżyca zamiast pierścienia, aw Stanach Zjednoczonych widzowie byli świadkami częściowego zaćmienia o wschodzie słońca, kolejnego rzadkiego zjawiska.

Tymczasem rzadki rodzaj zaćmienia Słońca, który stworzył „pierścień ognia”, rzucił dramatyczny cień na Rosję i Kanadę.

Zaćmienie Słońca „pierścień ognia” występuje, gdy Księżyc znajduje się w najdalszym punkcie od Ziemi, a zatem jest zbyt daleko od całkowitego zakrycia Słońca, pozostawiając pierścień światła.

READ  NASA odkrywa tajemniczy system pod Antarktydą „połączony z całą Ziemią” | nauka | Aktualności

Pierścień Ognia najlepiej oglądać z Kanak, miasta w północno-zachodniej Grenlandii, ale był on również widoczny w dużej części Kanady i Rosji.

Reklamy