Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak zobaczyć nowe obrazy internetowe

nauka i eksploracja

07.05.2022
28332 opinie
41 Lubi

W miarę jak podekscytowanie narasta przed odsłonięciem pierwszych kolorowych zdjęć internetowych we wtorek 12 lipca, oto jak wziąć udział w globalnym święcie na kanałach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Możesz wybrać oglądanie transmisji na żywo, uczestnictwo w osobistym wydarzeniu lub dołączenie do naszych działań w mediach społecznościowych.

Te pierwsze zdjęcia z Międzynarodowego Teleskopu Jamesa Webba z NASA/ESA/Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej (James Webb) pokażą Webba w pełnej mocy, gotowego do rozpoczęcia misji eksploracji świata w podczerwieni. Od najgłębszych obrazów wszechświata, po gwiezdne cykle życia, interakcje galaktyk i spostrzeżenia na temat egzoplanet, Webb zadziwi nas w szerokim zakresie tematów.

Oglądaj na żywo od 16:00 CEST 12 lipca w ESA Web TV

NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i Kanadyjska Agencja Kosmiczna organizują wspólną transmisję, aby ujawnić nowe obrazy jeden po drugim z komentarzami na żywo ekspertów. ESA obsługuje łącze uplink włączone Telewizja internetowa ESA. Rozpocznie on przemówieniem liderów o 16:00 CST, a zdjęcie pojawi się na żywo z komentarzem eksperta od 16:30 CEST i odprawą o 18:00 CEST.

Informacja prasowa i gdzie znaleźć nowe zdjęcia

Kultowe lustro internetowe

Obrazy będą publikowane jednocześnie na stronach internetowych, agencjach partnerskich i kontach w mediach społecznościowych.

Sprawdź esa.int Strona główna, na której każde zdjęcie zostanie ujawnione 12 lipca, między 16:30 CST a 17:30 CST. Pełny zestaw obrazów będzie również dostępny w archiwum ESA Space in Images tutaj.

Po przesłaniu wszystkich zdjęć do transmisji na żywo, komunikat prasowy zostanie opublikowany w esa.int/webb

zakładka www.esawebb.org Dla wszystkich aktualizacji społeczności Webb.

Możliwości osobiste w mediach

Europejskie media zostały zaproszone do przyłączenia się do ESA w ESOC (Darmstadt, Niemcy) i ESTEC (Noordwijk, Holandia) 12 lipca na specjalne wydarzenie z okazji wydania obrazu. Więcej szczegółów i akredytacja tutaj.

READ  Astronauci NASA SpaceX Crew-3 są gotowi do powrotu do domu

Dołącz do wydarzeń publicznych #EuropeMeetsWebb

W całej Europie odbywają się specjalne wydarzenia, aby uczcić tę wyjątkową misję i przybliżyć obrazy większej liczbie obywateli na całym kontynencie. Znajdź wydarzenie blisko Ciebie, tutaj.

Bądź częścią szumu w mediach społecznościowych

Jest tak wiele sposobów, aby dołączyć do szumu fotograficznego Webb na naszych głównych kanałach mediów społecznościowych podczas odliczania do wielkiego odsłonięcia. Oto przypomnienie naszych głównych kont i kilka nowych, zabawnych wyzwań, na które warto zwrócić uwagę w tym tygodniu:

Świergot
Podążać Umieść tweeta Aby uzyskać najnowsze aktualizacje ofert pracy. Pierwsze obrazy zostaną również udostępnione przez Umieść tweeta A esa.

Na jakie obserwacje lub obiekty astronomiczne nie możesz się doczekać dzięki Webb? Wyszukaj #WebbChallenge pochodzące z Umieść tweeta Później w tym tygodniu!

Dołącz do publicznej rozmowy za pomocą hashtagu #EuropeMeetsWebb #WebbSeesDalej lub #Rozwiń Wszechświat

Facebook
dołączyłeś? Sieć społecznościowa na Facebooku Do teraz? Międzynarodowi partnerzy misji NASA, ESA i CSA połączyli siły, aby w tym tygodniu i pojutrze opowiedzieć wam wszystko o Webbie za pomocą dedykowanych postów.

Nie zapomnij śledzić Umieść tweetanasza oficjalna strona na Facebooku dla Webb, a także @ Europejska Agencja Kosmiczna Na fajnym zdjęciu ujawni się we wtorek.

Instagram
Jeśli Instagram to Twoja witryna społecznościowa, obserwuj @ESAWebb W tym miejscu pojawią się również nowe zdjęcia. Ty też czekasz na wyzwanie, więc obejrzyj nasze posty i historie w tym tygodniu.

Spotify – Wyzwanie muzyczne
To jest finałowe odliczanie! Jakie piosenki przychodzą ci na myśl, kiedy myślisz o Webbie i jego celach naukowych? Zapraszamy do dodania profilu zobacz dalej Lista odtwarzania Spotify, opierając się na piosenkach o premierze i rozprzestrzenianiu się, aby objąć wszystko, co dotyczy gwiazd, planet, galaktyk i nie tylko. Prześlij swoje pomysły jako odpowiedzi do odpowiedniego ESA ŚwiergotA Facebook lub Pinterest Posty lub przez Kanał ESA na Instagramie W naszym piątkowym wydaniu ESA Quiz. Zaktualizowana playlista Spotify zostanie ujawniona 11 lipca i ogłoszona na naszych głównych kanałach społecznościowych.

READ  Naukowcy identyfikują 29 planet, na których kosmici mogą obserwować Ziemię | astronomia

Nauka z Internetem: Patrząc dalej

O sieci

Teleskop Webba wystrzelił na tubie Widzę to 5 rakiet z Europejskiego Portu Kosmicznego w Gujanie Francuskiej 25 grudnia 2021 r. w ekscytującej misji ujawnienia tajemnic wszechświata. Webb, partnerstwo NASA, ESA i Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej (CSA), ma na celu odpowiadanie na nierozstrzygnięte pytania dotyczące wszechświata i dokonywanie przełomowych odkryć we wszystkich dziedzinach astronomii. Główne wkłady ESA w misję to: NIR narzędzie; 50% zniżki Mary narzędzie; Świadczenie usług startowych; oraz personel wspierający działalność naukową. W zamian za te wkłady europejscy naukowcy otrzymają udział co najmniej 15% całkowitego czasu obserwacji, takich jak Kosmiczny Teleskop Hubble’a NASA/ESA.