Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak oburzająca postać „Fast X” Jasona Momoa stała się równym Pythonem i Pawiem

Jak oburzająca postać „Fast X” Jasona Momoa stała się równym Pythonem i Pawiem

kochankowie „szybki i zły„Filmy nauczyły się dawno temu, że mogą liczyć na franczyzę, która będzie podnosić stawkę i zwiększać wolumen z każdym nowym wejściem” orazX jest szybkinie jest wyjątkiem. Jednak nawet w filmie wypełnionym oszałamiającymi scenami, w tym bombami atomowymi holowanymi ulicami Rzymu i samochodami jeżdżącymi po powierzchni ogromnych zapór, być może najbardziej ekscytującym rozwinięciem jest dodanie Dantego, genialnego złoczyńcy On grał. Jasona Momoa. Demonstracyjny i zabawny jak jego przeciwnik Dom (Finna Daisyl) Powściągliwy i małomówny Dante w dramatyczny sposób podkręca i tak już wysoką energię każdej sceny, w której się znajduje, i wprowadza mile widziane poczucie elegancji do postępowania.

Dużą częścią atrakcyjności Dantego jest jego wygląd, który Momoa starannie stworzył z jego długimi włosami i wizażystką Jennifer Stanfield. „Jason ma bardzo jasne wyobrażenie o tym, co lubi” – powiedział Stanfield dla IndieWire. „Chciał, aby Dante był bardzo efektowny, więc zrobił wiele odniesień do pawia. Jego włosy musiały być tak gęste, jak to tylko możliwe.” Punktem wyjścia dla Momoa był kostium „Szybkich i wściekłych” weterana Sanji Milkovich-Hayes, który ubrał aktora w kurtkę pytona, która sprawiała wrażenie, jakby Dante wślizgiwał się i wychodził ze zwierzęcej skóry — podkreślając koncepcję postaci Momoa jako człowieka z uwodzicielska warstwa zewnętrzna, która kryje niebezpieczeństwo.

Więcej z IndieWire

SZYBCY X, (aka Szybcy i wściekli 10), Jason Momoa, 2023. & # xa9;  Universal Pictures/Collection dzięki uprzejmości Everetta

„szybkie X”© Universal / dzięki uprzejmości Everett Collection

Aby podkreślić tę dwoistość, Momoa założył soczewki kontaktowe, aby uzyskać określony efekt, gdy widzowie mogli przyjrzeć się bliżej jego postaci z „Szybkiego X”. „Chciał, aby miał kształt rekina” – powiedział Stanfield. „Soczewki kontaktowe odcinają całe ciepło z jego naturalnego koloru oczu, tylko po to, aby im bardziej się do niego zbliżać, tym bardziej wydawały się złowrogie. Jason chciał, aby jasne kolory kostiumu i makijażu przyciągały ludzi, ale potem, kiedy podejdź bliżej, zobaczysz, że ma te ciemne, bezduszne oczy. W tym celu Hayes ubrał Momoa głównie w biel i pastele, co z kolei Stanfield musiał iść w parze z modową wrażliwością Dantego. „Dopasowaliśmy jego lakier do paznokci do kostiumów” – powiedział Stanfield. „I to nie był tylko jeden kolor, czasami każdy paznokieć miał inny kolor, a nawet dwa na tym samym paznokciu. Nie wiem, ile butelek lakieru już zużyłam!”

READ  Nowości w Home Video: „All Quiet on the Western Front” 4K Ultra HD + Blu-ray Mediabook Edycja kolekcjonerska

SZYBCY X, (aka Szybcy i wściekli 10), Jason Momoa, 2023. & # xa9;  Universal Pictures/Collection dzięki uprzejmości Everetta

„szybkie X”© Universal / dzięki uprzejmości Everett Collection

Dbałość o szczegóły w palecie kolorów wykraczała poza związek między kostiumami, włosami i makijażem – w pewnym momencie lakier do paznokci Momoa pasował do koloru jego motocykla, a nawet kolor samochodu Dantego był podyktowany zamiłowaniem bohatera do pasteli. „Nie sądzę, aby samochód miał być początkowo lawendowy” – powiedział Stanfield. To wszystko wynikało z jego lawendowego kostiumu, który tak mu się spodobał, że powiedział: „Muszę mieć lawendę”.

Trzeba wiele, aby wyróżnić się w filmie pełnym szybkich pojazdów, sekwencji akcji od ściany do ściany i tylu hitowych gwiazd, co typowy czerwony dywan, ale paw Jasona Momoa za kierownicą lawendowej furgonetki jest trudny do wygrania jako jeden z najbardziej pamiętnych obrazów w „Fast X”.”.

Najlepsze z IndieWire

Zapisz się do Biuletyn Indiewire’a. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, śledź nas dalej FacebookI ŚwiergotI Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.