Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Ironbound” Martyny Majok na Gammie |  rozrywka

„Ironbound” Martyny Majok na Gammie | rozrywka

Warwick – „Iron Bound” Martiny Majuk, rozdzierający serce humorystyczny dramat o marzeniach i rzeczywistości amerykańskich imigrantów, otwiera się w tym tygodniu w GAM Theatre.

Akcja toczy się w brudnej okolicy New Jersey i trwa 22 lata w życiu Dargi, polskiej imigrantki, która zajmuje się sprzątaniem i pracą w fabryce – i samą wolą przetrwania.

Na przystanku autobusowym w zaniedbanym mieście w stanie New Jersey Dargah kończy mówić o uczuciach. Czas porozmawiać o pieniądzach, a Daraja negocjuje swoją przyszłość z mężczyznami, którzy mogą zaoferować jej miłość lub bezpieczeństwo, ale nigdy jedno i drugie. Ironbound został opisany jako „mrocznie zabawny, bolesny portret okrutnej kobiety, dla której miłość jest luksusem – i ciężarem – a przetrwanie jest jedyną miarą sukcesu”.

Podobnie jak w swoim nagrodzonym Pulitzerem filmie Koszt życia, Majok wykorzystuje pozbawione emocji dialogi, aby stworzyć złożone, autentyczne postacie Iron Pound.

Urodzona w Polsce dramaturg z North Jersey, córka gospodyni, wyrosła z doświadczeń swojej matki, pisząc swoją docenioną przez krytyków sztukę.

Dyrektor artystyczny Gamm, Tony Estrella, powiedział, że uczciwy obraz desperacji klasy robotniczej, jaki Majok przedstawia, podkreśla często niewidzialną populację.

„Martina Majok napisała mocną i jasną historię o kobiecie na marginesie amerykańskiego życia, która jest często pomijana” – powiedziała Estrella w oświadczeniu wydanym przez teatr. W połączeniu z „Skeleton Crew” Dominica Moreso i nagrodzonym Pulitzerem filmem „Ironbound”, „Ironbound” skupia się na prymacie pracy „robotniczej” i kontynuuje dumną tradycję sięgającą czasów Clifforda Oddsa i Arthura Millera. „

Dodał: „Te historie sprowadzają głosy klasy robotniczej z powrotem do serca amerykańskiej tradycji dramatycznej i ujawniają podziały klasowe, które leżą w sercu rozdartego narodu” oraz niebezpieczeństwa, które czekają na kulturę, która nadal jest ignorowana. . „

Rachel Walsh reżyseruje czteroosobową obsadę, w tym Donellę Hughes jako Darię, główną bohaterkę sztuki, Steve Kidd jako Tommy, Gunnar Manchester jako Max i nowy przybysz Gamma Rodney Witherspoon II jako Vic – Mężczyźni, którzy kochają i zawodzą Darię. .

READ  Boris Johnson wyjechał na gorące wakacje, opuszczając Wielką Brytanię w środku kryzysu? Brytyjska prasa była przytłoczona

Pseudonimy są całkiem fajne, prawda? Walshe pisze w ostatnim wydaniu Teatru. „Słowo kojarzy nam się z obrazem i ujawnia się przed nami cały świat skojarzeń. Najlepsze tytuły dają nam wiele możliwości odczytania go, a 'Ironbound’ nie jest wyjątkiem!

„Na jednej warstwie »Ironbound« jest dosłownym miejscem nawiązującym do konkretnej dzielnicy w Newark w stanie New Jersey” – kontynuuje. „Ta głęboko wieloetniczna, robotnicza dzielnica jest sceną sztuki Majoka. Nazwa pochodzi od faktu, że ta dzielnica jest „połączona” w większości aspektów kolejami i być może dlatego, że kiedyś była kwitnącą gospodarką napędzaną przez przemysł metalowy.

Walsh pisze: „W takim razie istnieje niezliczona ilość obrazów i tematów, które są przywoływane przez połączenie tych dwóch słów”. „To, co najbardziej rezonuje we mnie, to kontrast między byciem związanym i wyzwolonym przez brutalną siłę”.

Konkluduje: „Ironbound przypomina nam, że twardość, lub w tym przypadku Iron-ess, może nas uwięzić tak bardzo, jak może popchnąć nas do przodu”. „Biorąc pod uwagę, że bohater Dargah wyemigrował z PRL-u, w tytule pojawiają się również echa żelaznej kurtyny.”

– Nancy Burns Fusaro