Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Indyjska firma chce wysłać turystów w kosmos w kapsule napędzanej balonem do 2025 r.

Indyjska firma chce wysłać turystów w kosmos w kapsule napędzanej balonem do 2025 r.

Indyjska firma planuje do 2025 r. transportować turystów w pobliże kosmosu statkiem kosmicznym połączonym z unikalnym systemem balonów na dużej wysokości.

Zainspirowany SpaceX Elona Muska, BombajSiedziba firmy Space Aura Aerospace Technology Pvt Ltd rozpoczęła budowę kapsuły kosmicznej o wymiarach 10 x 8 stóp, która może jednocześnie przenosić w kosmos sześciu turystów wraz z pilotem.

Jednak kapsuła kosmiczna pozostanie w promieniu 35 km nad Ziemią.

Na targach naukowych „Akasz Tatva” firma zaprezentowała prototyp kapsuły kosmicznej o nazwie SKAP 1, która spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno naukowców, jak i opinii publicznej.

Firma postawiła sobie za cel do 2025 roku rozpoczęcie podróży w kosmos, powiedział PTI założyciel i dyrektor generalny Space Aura, Akash Purwal.

Powiedział, że w Karnatace i Madhya Pradesh zidentyfikowano dwa miejsca, w których można rozpocząć lot w kosmos i wkrótce zostanie podjęta decyzja w tej sprawie.

Firma stara się osiągnąć swój cel z pomocą naukowców z ISRO Borwall i TIFR powiedzieli.

Wyposażona we wszystkie nowoczesne udogodnienia, systemy ratownicze i informacyjne, kapsuła kosmiczna będzie napędzana balonem wypełnionym helem lub gazowym wodorem osiągającym wysokość od 30 do 35 kilometrów nad poziomem morza, gdzie kosmiczni turyści będą mogli obserwować krzywiznę i czerń Ziemia. miejsca na około 1 godzinę, powiedział.

Balon kosmiczny będzie powoli opróżniany, a spadochron zostanie opróżniony, aby zestrzelić statek kosmiczny. W określonym momencie balon kosmiczny zostanie oddzielony od kapsuły kosmicznej, a turyści zostaną bezpiecznie opuszczeni.

„Naszym celem jest przyciągnięcie kosmicznych turystów do Indii poprzez oferowanie połączenia turystyki kosmicznej i kultury indyjskiej” – powiedział Purwal.

„W porównaniu do Space X i Blue Origin nasza firma pomoże turystom kosmicznym podróżować w kosmos po znacznie niższych kosztach” – powiedział.

Chociaż opłata za lot statkiem kosmicznym nie została określona, ​​prawdopodobnie wynosi ona około 50 000 rupii.

READ  Naukowcy odkrywają nowe gatunki „niezniszczalnych” niesporczaków zachowane w 16-milionowym bursztynie