Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Incydent w Wisconsin: samochód „wjeżdża na świąteczną paradę Waukesha”, raporty

Ponad 20 osób zostało rannych po tym, jak samochód wjechał na niedzielną paradę bożonarodzeniową w Waukesha w stanie Wisconsin.

Pojawiły się doniesienia o strzałach oddanych podczas incydentu na przedmieściach Milwaukee.

Waukesha Alerts poinformował o „incydencie masowym” na obszarze Waukesha Holiday Parade na West Main Street i North Barstow Street. To samo konto na Twitterze Stwierdził również, że co najmniej jeden podejrzany jest w areszcie, a dwóch kolejnych mogło uciec z miejsca zdarzenia, chociaż ta informacja pozostaje niepotwierdzona.

Nagranie na żywo z parady z Waukesha, a także filmy nagrane przez uczestników parady, pokazały, jak czerwony SUV przełamuje bariery i pędzi drogą, na której odbywała się parada.

Jeden z filmów przedstawia SUV-a uderzającego w coś, co wydaje się być członkami zespołu marszowego i kilku innych na trasie parady przed jazdą. Dźwięk zespołu idącego przed zbliżającym się SUV-em został zastąpiony okrzykiem.

Na miejscu zdarzenia obecnych było kilkanaście jednostek straży pożarnej i policji.

Na konferencji prasowej szef policji w Waukesha, Dan Thompson, powiedział, że około 16:39 czerwony SUV wjechał do centrum parady bożonarodzeniowej.

Szef policji powiedział, że ponad 20 osób zostało rannych w wyniku tego wypadku. Niektórzy zostali przywiezieni z miejsca zdarzenia karetkami pogotowia.

Powiedział, że samochód podejrzanego został znaleziony i trwa śledztwo.

„To bardzo tragiczny wypadek, bardzo chaotyczny. Nie ma dalszych zagrożeń, scena jest teraz bezpieczna. Moje modlitwy i myśli kieruję do członków rodziny. W tej chwili mamy ważną osobę, na którą należy zwrócić uwagę” – powiedział Prezydent Thompson.

Filmy zamieszczone na koncie Miasta Waukesha na Twitterze w niedzielne popołudnie pokazywały maszerujące zespoły i kobiety tańczące w odświętnych strojach, podczas gdy tłumy stały wzdłuż chodnika i siedziały na chodnikach.

Powiedz Angelito Tenorio, radnemu w West Alice, który kandyduje na skarbnika Wisconsin Powiązana prasa Oglądał program z rodziną, kiedy zobaczyli nadjeżdżającego SUV-a w okolicy.

READ  George Clooney zostaje uwięziony w „strefie katastrofy” we Włoszech, gdy „ściana wody” rozbija domy

Potem usłyszeliśmy głośny huk – powiedział Tenorio. „A potem właśnie usłyszeliśmy ogłuszające krzyki i krzyki tłumu, ludzi na paradzie. A ludzie zaczęli się spieszyć, uciekli ze łzami w oczach płacząc.”

Tenorio powiedział, że widział na ziemi około 10 osób, dzieci i dorosłych, i wydawało się, że potrącił ich samochód.

„Stało się to bardzo szybko” – powiedział. „To było takie przerażające”.

Według doniesień CBS58 obszar został ewakuowany, a policja poprosiła społeczeństwo o trzymanie się z daleka.

Burmistrz Sean Riley powiedział WITI w Milwaukee, że nie wierzy, że istnieje jakiekolwiek obecne ryzyko dla społeczeństwa.

Jak informuje strona policji na Facebooku, miejsce spotkań rodzinnych znajduje się w Metro Transit Center obok Bank Street.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu