II miejsce dla polskich chłopców na Halowych Mistrzostwach WMC na torze

luty 12 — Reprezentacja Polski chłopców zajęła drugie miejsce w fazie grupowej, prowadzonej przez zwycięzców trzech imprez, podczas piątkowych halowych mistrzostw Western Maine Conference na torze na Southern Maine University w Gorham.

Dla Rycerzy, Katin Langlois zajęła pierwsze miejsce w otwartym skoku w dal ze skokiem 20 stóp, 0,5 cala; Dominic Antonelli wygrał open 800m (2:05,17); A Nolan Carey pokonał starsze 55-metrowe płotki (8,44 sekundy).

Te strzały były drużyną 30 punktów na 83 punkty Polaków. Konferencyjny mistrz York dominował z 161,5 pkt.

Gray-New Gloucester był czwarty z 56 punktami, o jeden punkt przed piątym Cape Elizabeth. Patrioci odnieśli sukcesy w imprezach od Thomasa Lotta (Jr. 400), Prestona Jerry’ego (Jr. High Jump) i Billa Soul (Jr. Shot Ed).

Akademia św. Dominika zajęła siódme miejsce z 41 punktami, a za nią uplasowali się Emmet Mooney (Sr. 200) i Aidan Laviolet (Sr. 400).

York Girls odniosły fantastyczne zwycięstwo drużynowe z 167 punktami i 90 punktami z drugiego miejsca w Freeport.

St. Thomas’ zajął piąte miejsce z 48 punktami, a za nim Gianna Goldberg (pierwsza w skoku w dal, druga w 55 biegach przez płotki i 200 biegów) i Atom Jerry (trzeci w skoku wzwyż, skok w dal).

Gray-New Gloucester był szósty, z seniorami w pchnięciu kulą (Lorenza Piper, Emma Hutchings i Alexis Hutchings 1-2-3), juniorami w pchnięciu kulą (pierwotnie Mickey Lerret) i juniorami 4×200. Sztafeta (pierwsze miejsce).

Polska zajęła dziewiąte miejsce z 29 punktami. Jesień Demilia Jr. zajęła drugie miejsce w 400, a Ellen Marquis-Putin drugie w seniorach 55 i 200 punktów.

Hat-trick Nathanela Beretsa pokonał Pantery obok Bulldogs na stadionie Travis Roy w Yarmouth.

Byli wyróżniający się Lewiston – i gra podwójna – Cooper i Doxton Saint Hiller zdobyli po dwa punkty. Obaj asystowali przy bramce otwierającej Bereta, a Cooper strzelił własnego gola w drugiej tercji, a Doxton i jego koledzy z Błękitnych Diabłów, Michael Bellu, asystowali przy ostatnim golu Bereta.