Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio: Vinod Kumar zdobywa brąz w męskich dyskach F52

Indyjski Vinod Kumar wywalczył brązowy medal w męskim dysku F52 podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, ustanawiając w niedzielę rekord Azji. To trzeci medal Indii na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio, który wszyscy zdobyli w niedzielę, która jest jednocześnie Narodowym Dniem Sportu. Bhavina Patel (tenis stołowy) i Nashad Kumar (lekkoatletyka – skok wzwyż) wcześniej tego dnia zdobyli srebrne medale.

Vinod Kumar zdobył brąz po lepszej próbie 19,81 mw finale dysku. 41-latek, którego ojciec walczył w wojnie indyjsko-pakistańskiej w 1971 roku, miał najlepszy rzut 19,91 m na trzecie miejsce, za Piotrem Koceviciem (20,02 m) z Polski i Vlimirem Sandorem (19,98 m) z Chorwacji.

Uszkodził nogi podczas treningu po dołączeniu do BSF, spadając z klifu w Leh, który pozostawił go przykuty do łóżka na prawie dekadę, gdy stracił rodziców.

Ocena F52 jest przeznaczona dla sportowców ze słabą siłą mięśni, ograniczonym zakresem ruchu lub brakiem różnicy długości kończyn lub nóg, ze sportowcami konkurującymi w pozycji siedzącej. Dotyczy to również urazów rdzenia szyjnego, urazów rdzenia kręgowego, amputacji i zaburzeń czynnościowych.

Bhavnabin Patel i Neshad Kumar wcześniej zdobyli w niedzielę srebro zarówno w tenisie stołowym kobiet, jak iw klasie skoku wzwyż T47 mężczyzn.

Więcej do śledzenia…