Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hiszpania, Niemcy, Polska: Które kraje europejskie dodały najwięcej energii słonecznej w 2022 roku?

Hiszpania, Niemcy, Polska: Które kraje europejskie dodały najwięcej energii słonecznej w 2022 roku?

Po kolejnym rekordowym roku globalna energia słoneczna wyprodukuje wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zaspokoić 57% potrzeb UE do 2023 r.

Duży nowy raport pokazuje, że instalacje fotowoltaiczne na dachach na całym świecie wzrosły w zeszłym roku o 49 procent.

Wzrost do wartości 118 miliardów watów (gigawatów lub gigawatów). Panele dachowe To wystarczyło do zasilenia 36 milionów domów na całym świecie, według Solar Power Europe, stowarzyszenia członków kontynentu.

Energia słoneczna wzrosła o 45 procent, osiągając 1,2 biliona watów (terawatów lub TW) energii odnawialnej, aby wytworzyć 1612 TW godzin (TWh) energii elektrycznej do 2023 r. Odpowiada to 57 procentom całkowitego zapotrzebowania UE na energię elektryczną.

Aristoteles Santavas, szef Solar Power Europe, mówi: „Świat zdaje sobie sprawę, że kryzysy związane z paliwami kopalnymi są tak naprawdę kryzysami, które nigdy nie przeminą.

„Bardziej niż kiedykolwiek ludzie w każdej części świata zwracają się ku energii słonecznej w roku ograniczonej energii Kryzys klimatycznySłoneczko dalej świeci.

Już dziesiąty rok z rzędu energia słoneczna pobiła swój roczny rekord instalacji. Oto wiodące kraje.

Gdzie są główne planety słoneczne?

Raport pokazuje, że więcej krajów niż kiedykolwiek jest prawdziwymi „konkurentami energii słonecznej”.

W 2022 r. kluczowa postać Światło słoneczne Zdefiniowane jako kraje instalujące co najmniej 1 GW rocznie – wzrosła z 12 do 26. Raport przewiduje, że do 2025 roku ponad 50 krajów będzie instalować ponad 1 gigawata energii słonecznej rocznie.

Kraje europejskie tworzą 12 solarnych potentatów, na czele z Hiszpanią, Niemcami, Polską, Holandią i Włochami.

PolskaRozwój energii słonecznej przekroczył wcześniejsze oczekiwania. Wynika to głównie z niewielkiej wysokości dachu”.Człowiek ogłaszającySystemy, które pomagają nagradzać właścicieli domów za produkcję i zużycie energii.

Oto pełna lista 26 głównych elektrowni słonecznych, uszeregowana według ilości dodatkowej energii słonecznej, którą zainstalowali w zeszłym roku:

 1. Chiny
 2. do nas
 3. Indie
 4. Brazylia
 5. Hiszpania
 6. Niemcy
 7. Japonia
 8. Polska
 9. Holandia
 10. Australia
 11. Korea Południowa
 12. Włochy
 13. Francja
 14. Tajwan
 15. Chile
 16. Dania
 17. sama Turcja
 18. Grecja
 19. Afryka Południowa
 20. Austria
 21. Wielka Brytania
 22. Meksyk
 23. Węgry
 24. Pakistan
 25. Izrael
 26. Szwajcaria
READ  Baltic Sea Wind wieje z największą polską prywatną firmą energetyczną

Co powstrzymuje rewolucję słoneczną?

Energia słoneczna jest oczywistym wyborem w zakresie konwersji energii – ale nie jest to prosta sprawa. 20 z 26 znaczących krajów wykorzystujących energię słoneczną zgłasza ograniczenia w sieci jako główną przeszkodę w rozwoju energii słonecznej.

Są limitowane Pojemność sieci W raporcie stwierdzono, że brak elastyczności lub magazynowania w krajowych systemach elektroenergetycznych stanowi krytyczne ryzyko dla globalnej transformacji energii słonecznej.

„Sieci i elastyczność to uśpione giganty transformacji energetycznej – a gigant rośnie”, mówi Michael Schmela, dyrektor ds. wywiadu rynkowego w Solar Power Europe.

„Instalujemy duże ilości energii słonecznej i możemy z niej korzystać, kiedy jej potrzebujemy. Rządy na całym świecie muszą uczynić poprawę swojej infrastruktury elektrycznej i magazynowej priorytetem politycznym.