Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Historyczna misja Wielkiej Brytanii dociera w kosmos i spada na krótką orbitę

Historyczna misja Wielkiej Brytanii dociera w kosmos i spada na krótką orbitę

Newquay, Wielka Brytania — 10 stycznia 2023 r Historyczna pierwsza próba wystrzelenia satelitów z brytyjskiej ziemi w kosmos odbyła się późną nocą, ale ostatecznie nie udało im się osiągnąć docelowej orbity.

Po udanym starcie z pasa startowego w Spaceport Cornwall – który kilka tygodni wcześniej został przekształcony ze zwykłej pustej płyty cementowej na komercyjnym lotnisku w najnowocześniejsze na świecie centrum operacji kosmicznych – i locie do wyznaczonej strefy zrzutu, Cosmic Girl, niestandardowy 747 służący jako samolot transportowy dla LauncherOne, Pocisk został pomyślnie wystrzelony.

Następnie rakieta uruchomiła silniki, przyspieszyła do prędkości ponaddźwiękowej i pomyślnie dotarła w kosmos. Następnie lot był kontynuowany przez udaną separację i zapłon drugiego stopnia. Jednak w pewnym momencie podczas odpalania silnika drugiego stopnia rakiety i gdy rakieta poruszała się z prędkością ponad 11 000 mil na godzinę, system napotkał anomalię, która przedwcześnie zakończyła misję.

Chociaż misja nie dotarła na swoją ostateczną orbitę, stanowiła ważny krok naprzód, docierając do kosmosu i po raz pierwszy osiągając wiele ważnych kamieni milowych. Wysiłek związany z podróżą zaowocował nowymi partnerstwami i komplementarną współpracą z szerokim gronem partnerówI W tym Brytyjska Agencja Kosmiczna, Królewskie Siły Powietrzne, Urząd Lotnictwa Cywilnego, Federalna Administracja Lotnictwa USA, Narodowe Biuro Rozpoznania i inne, udowodniły, że starty kosmiczne można przeprowadzić z ziemi brytyjskiej.

Spośród pięciu misji LauncherOne przewożących ładunki dla prywatnych firm i agencji rządowych, ta jest pierwszą, której nie udało się dostarczyć ładunków dokładnie na orbitę docelową.

Dan Hart, dyrektor generalny Virgin OrbitPowiedział: „Chociaż jesteśmy bardzo dumni z wielu rzeczy, które pomyślnie osiągnęliśmy w ramach tej misji, zdajemy sobie sprawę, że nie udało nam się zapewnić naszym klientom usługi startowej, na jaką zasługują. Charakter tej misji po raz pierwszy został dodany warstw złożoności, z którymi nasz zespół poradził sobie profesjonalnie, jednak ostatecznie wydaje się, że awaria techniczna uniemożliwiła nam dostarczenie ostatecznej orbity. Będziemy niestrudzenie pracować, aby zrozumieć naturę awarii, podjąć działania naprawcze i powrócić na orbitę, gdy tylko pełny proces dochodzenia i zapewnienia misji został zakończony”.

READ  Asteroida jest wypełniona wieloma metalami szlachetnymi, które czynią każdą osobę na Ziemi miliarderem

Matt Archer, dyrektor ds. komercyjnych lotów kosmicznych w brytyjskiej agencji kosmicznejPowiedział: „Ostatniej nocy Virgin Orbit podjął próbę pierwszego wystrzelenia orbity z Spaceport Cornwall. Pokazaliśmy, że Wielka Brytania jest w stanie wystrzelić na orbitę, ale nie udało się osiągnąć pożądanej orbity. Będziemy ściśle współpracować z Virgin Orbit podczas badania przyczyny tej anomalii w nadchodzących dniach i tygodniach. Chociaż wynik ten jest rozczarowujący, wystrzelenie statku kosmicznego zawsze wiąże się ze znacznym ryzykiem. wiodący dostawca satelitów uruchomi mały biznes komercyjny w Europie do 2030 r., z pionowymi startami planowanymi ze Szkocji”.

Melissa Thorpe, prezes Spaceport CornwallDodał: „Jesteśmy niesamowicie dumni ze wszystkiego, co osiągnęliśmy z naszymi partnerami i przyjaciółmi z branży kosmicznej w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych – dotarliśmy w kosmos – po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii. Dowiedziałem się, że firma Virgin Orbit napotkała anomalię, która oznacza, że ​​nie wykonaliśmy misji”. Udało się. Dziś zainspirowaliśmy miliony i będziemy nadal dążyć do tego, by inspirować kolejne miliony. Nie tylko naszą ambicją, ale także hartem ducha Tak, przestrzeń jest trudna, ale wciąż jesteśmy dopiero na początku”.

Zapytania mediów:

Dziewicza Orbita

Alison Patch, starszy dyrektor ds. komunikacji (USA)

+1 949 616 2504

[email protected]

Charlotte Sobergh, dziewica (Wielka Brytania)

+44 7766 240821

[email protected]

Brytyjska Agencja Kosmiczna

Gareth Bithell, szef komunikacji

+44 925891949

[email protected]

Port kosmiczny w Kornwalii

Georgia Jags, Halo PR

+44 7594 358041

[email protected]

Generalny Urząd Lotnictwa Cywilnego

Robert Crawford, kierownik ds. mediów

+44 33 0138 4156

[email protected]

wokół orbity Panny

Virgin Orbit (Nasdaq: VORB) obsługuje jeden z najbardziej elastycznych i responsywnych systemów kosmicznych, jakie kiedykolwiek zbudowano. Firma została założona przez Sir Richarda Bransona w 2017 roku, rozpoczęła działalność komercyjną w 2021 roku i już dostarczyła na orbitę satelity komercyjne, cywilne, krajowe i międzynarodowe. Pociski LauncherOne firmy Virgin Orbit są projektowane i budowane w Long Beach w Kalifornii i są wystrzeliwane ze zmodyfikowanego samolotu transportowego 747-400, który umożliwia firmie Virgin Orbit operowanie z lokalizacji na całym świecie w celu lepszego zaspokojenia potrzeb każdego klienta. Dowiedz się więcej przez www.virginorbit.com I odwiedź nas na Linkedinna Twitterze @ćwierkaćoraz na Instagramie @dziewicza orbita.

READ  Nowi nauczyciele: 10 sposobów na zajęcie miejsca w klasie

Ostrzeżenie dotyczące oświadczeń dotyczących przyszłości

Niniejsza informacja prasowa zawiera pewne stwierdzenia dotyczące przyszłości w rozumieniu federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości są ogólnie identyfikowane słowami „wierzyć”, „projektować”, „oczekiwać”, „oczekiwać”, „szacować”, „zamierzać”, „strategia”, „przyszłość”, „szansa”, „planować, „może”, „powinien”, „będzie”, „będzie”, „będzie”, „będzie kontynuowany”, „prawdopodobnie spowoduje” i podobne wyrażenia. Stwierdzenia dotyczące przyszłości to przewidywania, projekcje i inne stwierdzenia dotyczące przyszłości wydarzeń, które opierają się na bieżących oczekiwaniach i założeniach, W rezultacie podlega ryzyku i niepewności. Wiele czynników może spowodować, że rzeczywiste przyszłe wydarzenia będą się znacznie różnić od oświadczeń dotyczących przyszłości zawartych w niniejszym komunikacie prasowym, w tym między innymi zdolność firmy Virgin Orbit Holdings, Inc. („Virgin Orbit” lub „Spółka”) w sprawie dostępu do źródeł kapitału, jej zdolności do zwiększania udziału w rynku w rozwijającej się gospodarce kosmicznej, akceptacji rynkowej jej obecnych i planowanych produktów i usług oraz zdolności do osiągnięcia odpowiedniej produkcji wolumenów, a także czynniki, ryzyka i niepewności zawarte w raporcie kwartalnym Spółki na formularzu 10-Q za okres kończący się 30 września 2022 r., a także w kolejnych zgłoszeniach Spółki do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Giełd („SEC”), do których można uzyskać dostęp na stronie internetowej SEC pod adresem www.sec.gov oraz w sekcji Informacje dla inwestorów na stronie internetowej Spółki pod adresem www.virginorbit.com. Oświadczenia dotyczące przyszłości są aktualne tylko w dniu, w którym zostały złożone. Ostrzega się czytelników, aby nie pokładali nadmiernego zaufania w stwierdzeniach dotyczących przyszłości, a Virgin Orbit nie przyjmuje żadnych zobowiązań i nie zamierza aktualizować ani poprawiać takich stwierdzeń dotyczących przyszłości, czy to w wyniku nowych informacji, przyszłych wydarzeń, czy w inny sposób. Virgin Orbit nie gwarantuje, że spełni jego oczekiwania.