Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Head of Space Acquisition: Dywersyfikacja orbit za pomocą mniejszych satelitów to sztuczka zwiększająca elastyczność

Head of Space Acquisition: Dywersyfikacja orbit za pomocą mniejszych satelitów to sztuczka zwiększająca elastyczność

Nowy szef przejęć kosmicznych Sił Powietrznych powiedział, że będzie starał się rozszerzyć typy orbit wykorzystywanych przez przyszłe wieże kosmiczne Sił Kosmicznych w celu poprawy ich elastyczności. Jednocześnie dążył do stworzenia mniejszych satelitów, które można by produkować szybciej.

Frank Calville pracował przez 30 lat w Narodowym Biurze Rozpoznania, w tym osiem lat jako jego główny zastępca dyrektora, zanim w kwietniu potwierdził długo nieobsadzone stanowisko w DAF jako asystent sekretarza Sił Powietrznych ds. pozyskiwania i integracji przestrzeni kosmicznej.

„Masz wrażenie, że naprawdę, naprawdę musimy coś zrobić z naszą inżynierią” – powiedział Calvilly podczas dyskusji przy okrągłym stole dla mediów 28 czerwca.

„Myślę, że dzień bez przestrzeni to straszny dzień dla narodu, prawda?” Powiedział, powołując się na zagrożenia stwarzane przez Rosję i Chiny w kosmosie. „Naród zależy od przestrzeni” – powiedział.

Tydzień temu nowy szef przejęć kosmicznych przemawiał na seminarium internetowym dla Instytutu Badań Kosmicznych AFA Mitchell, opisując, w jaki sposób wykorzysta swoje doświadczenia z NRO do zarządzania programami w Siłach Kosmicznych.

W Pentagonie Calvilli pochwalił pracę Agencji Rozwoju Kosmicznego za zaproponowanie konstelacji Satelity niskiej orbity okołoziemskiej (LEO) Dla większej elastyczności.

„Przez bardzo długi czas strona Departamentu Obrony domu była tym zaniepokojona [geosynchronous] Orbity… Myślę, że trzeba to zmienić” – powiedział. „Z perspektywy elastyczności, myślę, że udało nam się to osiągnąć dzięki rozprzestrzenianiu się architektury”.

„Myślę, że dywersyfikacja na orbitę, dostanie się do LEO, dostanie się na nią [medium Earth orbit]wchodzenie na orbity eliptyczne, takie jak orbita polarna lub orbita halo – nawet próbując niektórych zwariowanych rzeczy na innych dostępnych orbitach – myślę, że dodałoby to dużo elastyczności” – powiedział.

Osiągnięcie elastyczności architektury kosmicznej będzie również wymagało szybszej produkcji satelitów. Calvilli uważa, że ​​można to zrobić, produkując mniejsze satelity.

READ  10 najpopularniejszych wodospadów z zakresu fizyki i astronomii w 2023 r

„Chcemy budować tak szybko, jak to możliwe i uruchamiać tak szybko, jak to możliwe”, powiedział Calvilli w odpowiedzi na pytanie z Air Force Magazine. „Aby lecieć trochę szybciej, musisz zbudować mniejszy statek kosmiczny”.

Calvilly w NRO wie, że budowanie świetnych systemów zajmuje lata, od pozyskiwania materiałów po rozwój fizyki i budowę systemu. W przeciwieństwie do tego, te duże systemy są zaprojektowane tak, aby działały dłużej niż pięć lat.

Małe statki kosmiczne można budować szybciej i używać przez krótszy czas.

„Właściwie można po prostu wykonać projekt dwuletni lub trzyletni i używać łatwiej dostępnych komponentów” — powiedział. „Uruchomienie stało się tak tanie, że uzupełnianie go jest tańsze niż kontynuowanie budowy”.