Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grupa Vafo wprowadza na rynek nową, zrównoważoną markę karmy dla psów i kotów

Grupa Vafo wprowadza na rynek nową, zrównoważoną markę karmy dla psów i kotów

Czeski producent karmy dla zwierząt domowych Vafo Group ogłosił wprowadzenie na rynek Planet Pet Society to nowa, zrównoważona marka karmy dla psów i kotów, wykorzystująca surowce zawierające niewykorzystane zasoby żywności pochodzące z spożycia przez ludzi. „Planet Pet Society jest w 100% neutralne klimatycznie. Do produkcji wykorzystuje lokalne surowce, odnawialne źródła energii i opakowania w pełni nadające się do recyklingu” – podała firma w oświadczeniu.

„Pełny 1% sprzedaży nowej żywności przeznaczony jest na projekt przywracania traw morskich w Morzu Bałtyckim, które zapewniają schronienie wielu zwierzętom” – podała firma. „W ten sposób Favo bezpośrednio przyczynia się do ochrony różnorodności biologicznej”.

Produkty Planet Pet Society są wytwarzane przy użyciu surowych części zwierzęcych pochodzących z produkcji podstawowej, w tym okrawków mięsnych, narządów, chrząstek, skór rybich i innych, twierdzi Vafo Group.

Karolina Kapova, dyrektor ds. produktów w Favo Group, powiedziała, że ​​firma postrzega upcykling jako „nowy sposób patrzenia na wybór wysokiej jakości, bogatych w składniki odżywcze składników o mniejszym wpływie na planetę. Idealnie zaspokaja naturalne potrzeby żywieniowe psów i kotów, których głównym składnikiem jest białko zwierzęce”. Jednocześnie zmniejsza się presję na środowisko.

Inne europejskie firmy również ogłosiły rozwój produktów i obiektów.

Polska firma zajmująca się karmą i pielęgnacją zwierząt domowych poszerza swoje portfolio o nowe produkty

Firma uruchomiła Dr. Według Mariusza Wojciechowskiego, dyrektora generalnego firmy, polski dostawca karmy i pielęgnacji zwierząt domowych PetCare wprowadził na rynek nową gamę mokrych karm dla kotów pod marką Country & Nature. „Dr PetCare istnieje na polskim rynku od dwóch lat. Zgodnie z naszymi planami, w ciągu ostatniego półtora roku znacznie rozszerzyliśmy asortyment i dystrybucję naszych produktów.

Oprócz mokrej karmy dla kotów polska firma „przygotowała także szereg nowości, takich jak nowe warianty mokrej karmy dla zwierząt, w tym mokra karma dla szczeniąt” – twierdzi prezes. Dodał, że dzięki najnowszym produktom Dr. Pet Care oferuje lokalnym konsumentom ponad 50 produktów.

READ  S.Mark Borowicz „Wybitnym Polakiem” Laureatem Nagrody dla Wybitnego Polaka Biznesu 2022

„Obejmuje to gamę bezzbożowych, suchych karm dla psów na bazie świeżego mięsa, dostępnych w trzech smakach i rozmiarach w saszetkach, trzy serie karm mokrych dla psów i jedną dla kotów, suplementy diety dla psów i kotów, obroże biobójcze; i olejki CBD” – powiedział także Wojciechowski. Dystrybuujemy wiele innych produktów.

Zapytany o potencjalne plany ekspansji zagranicznej firmy poza Polską, odpowiedział, że PetCare „jest w trakcie planowania rozszerzenia zasięgu naszej gamy karm premium dla zwierząt domowych. Przyglądamy się kilku sąsiednim rynkom, szukając odpowiedniego modelu dystrybucji, aby do nich dotrzeć.”

Turecka firma produkująca karmę dla zwierząt domowych uruchamia nową fabrykę

Starając się poszerzyć swój asortyment produktów, Hasvet Medikal, firma zajmująca się zdrowiem i żywieniem zwierząt z siedzibą w Turcji, otworzyła nową fabrykę w zorganizowanej strefie przemysłowej Kırklareli, w północno-zachodniej części kraju. W zakładzie firma będzie produkować karmę dla zwierząt domowych pod marką Fi Petfood.

Przemawiając podczas oficjalnej ceremonii wprowadzenia na rynek, Hidayat Şimşek, Prezes Zarządu Spółki, powiedział, że jak podała lokalna agencja informacyjna IHA, ostatnie lata pozwoliły firmie Hasvet Medikal zwiększyć swoją obecność na wielu rynkach zagranicznych.

Nowy zakład produkcyjny ma zdolność produkcyjną 10 ton karmy dla zwierząt na godzinę, a do produkcji wykorzystuje się świeże mięso – powiedział Şimşek. Hasvet Medical to firma o ugruntowanej pozycji, działająca w sektorze zdrowia zwierząt od 27 lat. Jesteśmy firmą produkującą wiele produktów potrzebnych lekarzom weterynarii.

„Jesteśmy tu razem, aby wprowadzić na rynek markę Fi Petfood w zakładzie stworzonym do produkcji karmy dla zwierząt domowych… którą dodaliśmy do naszych produktów [company’s] „Ekosystem jest ostatnim elementem” – powiedział prezydent.

Wartość inwestycji w Kirklareli nie została ujawniona.