Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Google wyjaśnia, jak korzystać z funkcji Video Boost, która jest wdrażana w Pixelu 8 Pro

Google wyjaśnia, jak korzystać z funkcji Video Boost, która jest wdrażana w Pixelu 8 Pro

Po wczorajszym ogłoszeniu… Google twierdzi Funkcja Video Boost będzie dostępna „od 7 grudnia” na Pixelu 8 Pro. Chociaż „może nie być od razu dostępny”, firma szczegółowo opisała doświadczenie.

Ta funkcja „poprawia” oświetlenie, kolory i szczegóły w Twoich filmach. Musisz wcześniej włączyć opcję Video Boost w panelu ustawień wideo (przesuń palcem w górę lub dotknij lewego dolnego rogu). Po włączeniu w lewym górnym rogu wizjera aparatu pojawi się ikona Video Boost. Aplikacja Pixel Camera poprosi Cię również o włączenie tej funkcji, „gdy scena będzie wystarczająco ciemna”.

Google zauważa, że ​​domyślne ustawienie wzmocnienia wideo to „Rozdzielczość 4K, SDR (10-bitowy HDR wyłączony) i 30 klatek na sekundę (FPS)”, ale możesz to dostosować. Funkcja Video Boost ma limit nagrywania wynoszący 10 minut. Dodatkowo: „Jeśli brakuje Ci miejsca na dysku, otrzymasz ostrzeżenie, a nagrywanie zostanie zatrzymane”.

Po zakończeniu nagrywania dostępny będzie podgląd wideo Raw w rozdzielczości 1080p, 30 kl./s i SDR, który można oglądać, udostępniać i edytować.

Google nagrywa także „tymczasowy plik wideo”, który firma potocznie określa jako „w formacie RAW”, i który zostanie przesłany. Warto zauważyć, że „Video Boost działa zgodnie z ustawieniami kopii zapasowej ustawionymi w Zdjęciach Google”.

Jeśli ustawisz Zdjęcia Google tak, aby zezwalały tylko na tworzenie kopii zapasowych przez Wi-Fi, funkcja Video Boost nie będzie przesyłać ani pobierać przez mobilną transmisję danych.

Należy pamiętać, że „rozmiar pliku może się różnić w zależności od nagrywanej sceny, jej rozdzielczości i liczby klatek na sekundę”. Ten plik tymczasowy nie będzie wliczany do miejsca zajmowanego w Zdjęciach Google, a Twój Pixel 8 Pro „automatycznie usunie plik tymczasowy, gdy ulepszone wideo będzie gotowe”.

Twój promowany film będzie dostępny „po pewnym czasie”, a po zakończeniu otrzymasz powiadomienie ze Zdjęć Google. „Czas ładowania i przetwarzania zależy od rozmiaru filmu i szybkości połączenia internetowego” – wyjaśnia Google. Zdjęcia Google pozwalają oglądać surowe i ulepszone klipy.

  • Aby uzyskać najlepszą jakość odtwarzania, pobierz ulepszony film, jeśli nie został jeszcze pobrany na Twoje urządzenie.
  • Ulepszony film zostanie automatycznie pobrany na Twoje urządzenie, gdy będziesz mieć połączenie z Wi-Fi, aby zapewnić najlepszą jakość oglądania.

Google nie wspomina o tym w artykule pomocy, ale podobno wymagana jest kamera w wersji 9.2 lub nowszej. Nie została jeszcze szeroko udostępniona w Sklepie Play.