Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Google przygotowuje się do zmiany nazwy „ChromeOS”, aby zająć miejsce

Google przygotowuje się do zmiany nazwy „ChromeOS”, aby zająć miejsce

Wygląda na to, że Google zdecydowało się całkowicie zrezygnować z miejsca i zmienić nazwę swojego systemu operacyjnego dla komputerów stacjonarnych na „ChromeOS”.

Od ponad dziesięciu lat Google i jego firmy partnerskie oferują laptopy z systemem operacyjnym skupionym wokół przeglądarki Google Chrome. Urządzenia te były oczywiście nazywane „Chromebookami” – to wszystko jedno słowo. Tymczasem system, na którym działał, to oficjalnie „Chrome OS” – dwa słowa – chociaż w niektórych miejscach jest postrzegany jako stylizowany na „chromeOS” (z małą literą „c”).

Nic dziwnego, że doprowadziło to do sporo zamieszania lub przynajmniej niespójności w społeczności Chrome OS, z niektórymi ludźmi w tym przestrzenią, a niektórymi nie. Teraz wygląda na to, że Google zdecydowało się zmienić aspekty tej konkretnej debaty, zgodnie z niedawnym postem Zmiana kodu. Chociaż wciąż trwają prace, Google zmienia prawie 1000 wystąpień „Chrome OS” w kodzie — z tekstu widocznego dla właścicieli Chromebooków po wewnętrzne komentarze, które widzą tylko programiści — na „ChromeOS”.

Zgodnie z podanym opisem, te „zmiany marki” mają na celu „ujednolicenie” nazwy na całym świecie. Jeśli nic więcej, może to prowadzić do bardzo potrzebnej spójności, chociaż dopiero okaże się, jak długo zajmie różnej dokumentacji i oficjalnym witrynom Google pełne przejście na nową nazwę. Kolejna poprawka, która ma miejsce w tym samym czasie, polega na tym, że całkowicie otwarta wersja oprogramowania Chromebook również zmniejszy przestrzeń, zmieniając nazwę z „Chromium OS” na „ChromiumOS”.

Biorąc pod uwagę czas zmiany kodu, prawdopodobnie nie zobaczymy zmiany nazwy systemu operacyjnego Chrome na „ChromeOS” przed wersją 102, która ma pojawić się pod koniec maja.

Co sądzisz o tej wszechobecnej, ale małej marce Chromebooków? Wolisz „Chrome OS” czy „ChromeOS”? Daj nam znać w komentarzach.

READ  Odkryty 10 lat temu bozon Higgsa wciąż jest niesamowity

Więcej o ChromeOS:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji: