Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex

GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex

(Bloomberg) – Global Infrastructure Partners i działy infrastrukturalne KKR & Co., twierdzą osoby zaznajomione z tą sprawą. i Macquarie Group Ltd. Wśród wnioskodawców rozważa zakup udziałów w polskim przedsiębiorstwie Cellnex Telecom SA.

Najczęściej czytane w Bloombergu

Według osób, które prosiły o zachowanie anonimowości, ze względu na prywatny charakter sprawy, jednostka infrastrukturalna zarządzającej aktywami alternatywnymi EQT AB i francuska spółka Antin Infrastructure Partners SA również walczą o mniejszościowy pakiet udziałów w spółce. Powiedzieli, że w ramach transakcji polskie aktywa mogą być warte nawet 4 miliardy euro (4,3 miliarda dolarów).

Cellnex mógłby pozyskać nowego inwestora dla polskiego biznesu, który pomógłby mu pozyskać nowy kapitał na rozwój, i nie planuje zbycia żadnego ze swoich istniejących udziałów w aktywach, twierdzą ludzie.

Hiszpański operator wieżowca współpracuje z konsultantami i prawdopodobnie zwróci się do wybranej grupy zalotników, choć według opinii publicznej nie rozpoczął jeszcze formalnego procesu. Dodali, że rozmowy trwają i nie ma pewności, że doprowadzą do porozumienia. Przedstawiciele Cellnex, Antin, EQT, GIP, KKR i Macquarie odmówili komentarza.

Cellnex z siedzibą w Barcelonie był otwarty na sprzedaż udziałów w swoich spółkach zależnych, aby pomóc jej uzyskać rating inwestycyjny przyznany przez S&P Global Ratings do końca 2024 r. We wrześniu firma zgodziła się sprzedać udziały w swoim skandynawskim przedsiębiorstwie za 730 mln euro. . Pracuje także nad sprzedażą swojego irlandzkiego biznesu.

Cellnex przejął w zeszłym roku pełną kontrolę nad swoim polskim oddziałem, zgadzając się na zakup 30% udziałów posiadanych przez Iliad SA za około 510 milionów euro. Spółka została założona przez obu operatorów w 2021 roku w ramach przejęcia przez Cellnex sieci obejmującej około 7 000 lokalizacji od operatora komórkowego Play Communications w Polsce.

Jak wynika z oświadczenia Cellnex z czerwca 2023 r., polska jednostka obsługiwała łącznie 8500 lokalizacji w kraju i planuje wdrożyć do 3400 nowych lokalizacji do 2030 r.

READ  Biawa: Wybrano firmę do odbudowy PL. wojsko Polskie

-Z pomocą Rodrigo Orihuela, Clara Hernanz Lizarraga i Pamela Barbaglia.

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P