Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gacek przyciąga turystów do polskiego miasta

Gacek przyciąga turystów do polskiego miasta

Miłośnicy kotów udają się do Szczecina w Polsce, aby rzucić okiem na Gacka, pulchnego czarno-białego kotka, który stał się internetową sensacją. Kota można czasem znaleźć leżącego na kocyku w małej drewnianej skrzyni z otwartym frontem, wykonanej przez właściciela, który mieszka od ponad 10 lat na Kaszubskiej. Jego dom stał się topową atrakcją Szczecina na Google Maps.

Otrzymawszy dziesiątki pięciogwiazdkowych recenzji, przypinka „Kot Gacek” na mapie, w pobliżu sklepu sprzedającego torby z kocią twarzą, wyparła na pierwszy plan zabytki, w tym renesansowy zamek. „Jacek to Kim Kardashian świata kotów” – powiedziała Karolina Nowak, dyrektor oficjalnego konta TikTok dla regionu zachodniopomorskiego, w którym znajduje się Szczecin, @pomorzezachodnie. „Turyści zaczęli go szukać tylko dlatego, że zyskał popularność w Internecie”.

Shimon Maksimyuk, który pracuje w centrum informacji turystycznej w Szczecinie, powiedział, że historie ludzi, którzy przybyli do Jacka, są „niesamowite”. „Był pewien człowiek z Norwegii, który leciał samolotem. Twierdził, że to Jacek skłonił go do podjęcia decyzji o przyjeździe tutaj” – powiedział Maksimyuk. „Dzięki Gacekowi turystyka ogromnie się rozwinęła, przekraczając moje oczekiwania i wyobraźnię”.

Niektórzy fani przypisują Gacekowi sławę jego pewności siebie i uroczej twarzy, podczas gdy inni twierdzą, że to jego status celebryty przyciąga gości do miasta znanego już z zamku książąt pomorskich, ogrodów i oszałamiającej nadrzecznej scenerii. Wśród tych, którzy chcieli zobaczyć Gacka był student historii Kherlin, który pochodzi z Mongolii i mieszka w Niemczech.

„Szukam tego kota o imieniu Jacek” – powiedział Reuterowi. „Mam nadzieję, że ją odnajdę, może dzisiaj, może jutro”. Część mieszkańców Szczecina jest jednak zaniepokojona. Ludzie dają Gacekowi nieodpowiednie jedzenie – mówi Marta Głuczowska, pielęgniarka ze Szczecińskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Jacek nie jest pierwszym zwierzęciem, które przyciąga turystów do polskiego miasta. W 2021 roku golden retriever zostaje najczęściej ocenianą atrakcją turystyczną Gdańska w Google.

READ  Harry Styles otwiera się na temat grania w większej liczbie filmów, swojego życia seksualnego i posiadania dzieci

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego kanału).