Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Francuscy piekarze cierpią z powodu przecenionych francuskich chlebów w supermarkecie | Francja

Francuscy piekarze skupili się na sieci supermarketów oferujących niskie ceny, aby przełamać inflację na francuski chleb, twierdząc, że ten ruch osłabi konkurencję w jednej z cenionych branż w kraju.

„Ze względu na inflację średnia cena bagietek może znacznie wzrosnąć. To niewyobrażalne” – powiedziała we wtorek Grupa Leclerc we wtorkowych komunikatach prasowych, zobowiązując się do obniżenia marży zysku, aby obniżyć koszt swojej bagietki do podpisu o 29 eurocentów (24 pensy). .

Piekarze, rolnicy i młynarze zebrali się następnego dnia, by zaatakować Leclerca podczas jej kampanii.

We wspólnym oświadczeniu organizacje branżowe podały, że średnia cena bagietki, codziennego artykułu we francuskich domach, osiągnęła 90 centów, co jest spowodowane rosnącymi kosztami mąki, elektryczności i siły roboczej.

„Dopiero wtedy, gdy rząd i wszystkie nasze zawody pracują, by sprawiedliwie płacić rolnikom, Leclerc rozpoczyna kampanię, która niszczy wartości”, powiedzieli, oskarżając supermarket o „demagogię”.

Zawodnicy „zadają sobie pytanie… Kto może godnie żyć w tych cenach?” W oświadczeniu kontynuowano, zwracając również uwagę, że tradycyjny przemysł bagietek działa, aby docenić dziedzictwo kulturowe UNESCO.

„Próbujemy zachować miejsca pracy i jakość, jest za to cena” – powiedział AFP Jean-Francois Loiseau, szef związku młynarzy ANMF.

„Musimy odpowiednio płacić ludziom, tym, którzy sieją, zbierają i zbierają zboże i wytwarzają mąkę oraz tym, którzy robią chleb. To, co robi Leclerc, jest haniebne”.

„Pan Leclerc będzie musiał nam wyjaśnić, jak i ile płaci swoim piekarzom” w świetle niskich cen, powiedział Christian Lambert, szef związku rolników FNSEA.

Prezes Leclerca, Michel-Édouard Leclerc, powiedział magazynowi biznesowemu Capital, że ceny francuskiego chleba w jego sklepach wynoszą około 30 centów „przez co najmniej rok”.

„W środowisku, w którym [prices for] Wszystko idzie w górę i idzie w górę, chcieliśmy wysłać sygnał, że Leclerc utrzyma ceny przystępne dla konsumentów”.

READ  Kryzys migracyjny w Europie: 400 osób wciąż utknęło na łodziach

„Gracze w tym sektorze muszą zaakceptować fakt, że sklepy Leclerc kontrolują swoje relacje z konsumentami” – dodał.