Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Covid Live News: Niemcy odnotowują 92 223 nowych przypadków; Szwedzkie testy PM pozytywne | wiadomości ze świata

Przychodzi do nas nasz szef biura w południowych Stanach Zjednoczonych, Oliver Loughland Najnowsze z Nowego OrleanuNiedobory personelu i rosnąca liczba przypadków doprowadzają szpitale do punktu krytycznego:

Lubić Zmienna Omikrona Rozprzestrzeniające się w Stanach Zjednoczonych stany na południu wciąż odnotowują rekordową liczbę przypadków z powodu głębokiego zaniepokojenia brakiem personelu szpitalnego.

w MissisipiUrzędnicy ostrzegali w tym tygodniu, że system szpitalny znajduje się na skraju kryzysu z powodu braku personelu Jak donoszą lokalne media Większość szpitali w stanie była lub osiągnęła pojemność podczas fali Omicron.

Stan już teraz boryka się z chronicznym niedoborem pielęgniarek, zaostrzonym przez pandemię, z prawie 3 000 wolnych miejsc pracy, jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Szpitali Mississippi. Około jedna trzecia stanowych pielęgniarek szpitalnych wyjechała do innych prac, przez wyszukiwanieI wielu z nich dostaje lepsze pensje poza granicami kraju.


Ludzie czekają w długich kolejkach na testy koronawirusa w grudniu 2021 r., ponieważ wariant Omicron nadal krąży w Memphis. Zdjęcie: Karen Pulver Focht/Reuters

zeszły tydzień Missisipi zarejestrowany Według danych stanowego departamentu zdrowia najwyższa siedmiodniowa średnia nowych przypadków Covid, 7185, od początku pandemii. W czwartek liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid w stanie wzrosła do 1332. Dane Ministerstwa Zdrowia wykazały, że 90% zgonów z powodu Covid miało miejsce w okresie od 16 grudnia 2021 r. do 12 stycznia 2022 r. Był wśród nieszczepionych.

„Gra zmieniła się od czasu fali delta” – powiedział. dr Alan Jones, konsultant do spraw klinicznych w University of Mississippi Medical Center, największym szpitalu stanu, podczas konferencji prasowej we wtorek, ogłoszonej przez Mississippi Today.

Jones kontynuował: „Wyzwania, przed którymi stoimy, są tak naprawdę związane z zatrudnieniem. Jeszcze bardziej komplikując sprawę, ta alternatywa jest bardziej zaraźliwa, powodując utratę większej liczby pracowników”.

W Nashville jeden z największych szpitali w mieście został zmuszony do zmiany przydziału personelu specjalistycznego do obsługi fali Omicron. We wtorek, Tennessee osiągnął średnio siedem dni pozytywnych wyników pozytywnych dla Covid przy 14 345 nowych przypadkach, Według danych CDC.

„Mamy dużą liczbę pracowników, którzy mają Omicron Covid” Powiedział Dr Todd Rice, adiunkt medycyny w Vanderbilt University Medical Center, w wywiadzie dla lokalnego radia. „Jednym z naszych największych problemów jest po prostu znalezienie personelu do opieki nad pacjentami, ponieważ mamy wielu chorych pracowników”.

Możesz przeczytać niepokojący post Olivera Loglanda tutaj:

READ  Uniwersytety w USA i Kanadzie przewyższają Wielką Brytanię w Lidze Zrównoważonego Rozwoju | Zrównoważony rozwój