Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Francja odwołuje kampanię antyalkoholową na Pucharze Świata w Rugby – EURACTIV.com

Francja odwołuje kampanię antyalkoholową na Pucharze Świata w Rugby – EURACTIV.com

„The Capitals” dostarcza najświeższych wiadomości z całej Europy wraz z raportami terenowymi dostarczanymi przez sieć medialną EURACTIV. Tutaj możesz zapisać się do newslettera.


Wiadomości europejskie, które warto przeczytać. zapraszamy stolice Przez Euractiv.


W dzisiejszych wiadomościach stołecznych:

Paryż

Jak wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez francuskie lobby winiarskie, francuski rząd w ostatniej chwili zdecydował się nie transmitować kampanii na temat spożycia alkoholu podczas Pucharu Świata w Rugby. Radia Francja ujawniono w poniedziałek. Czytaj więcej.

///

Instytucje Unii Europejskiej

Sotio: Trochę nowej polityki, ale dużo polityki przed wystąpieniem von der Leyen. Tekst ostatniego orędzia o stanie Unii Ursuli von der Leyen przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego jest jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic Brukseli. Jednak niewiele treści polityki będzie wielką niespodzianką: jej sednem będzie prawdopodobnie kontrolowanie imigracji i wdrażanie Zielonego Ładu. Czytaj więcej.

Wyścig o przewodnictwo w Europejskim Banku Inwestycyjnym: Vestager jest otwarty na finansowanie UE działań nuklearnych i obronnych Gdy wyścig o przewodnictwo w Europejskim Banku Inwestycyjnym (EBI) osiąga końcową fazę, duńska kandydatka i była szefowa UE ds. konkurencji Margrethe Vestager oświadczyła, że ​​byłaby skłonna rozważyć finansowanie przez EBI obronności i energii jądrowej. Czytaj więcej.

///

Wiedeń

Austria chce zakończyć rozmowy akcesyjne z Turcją. Austria chce formalnie zakończyć rozmowy akcesyjne z Turcją, ponieważ pełne członkostwo w UE jest dla nas „nie do pomyślenia” – powiedział austriacki kanclerz Karl Nehammer. Die Filc Dzieje się tak po niedawnych wysiłkach Turcji na rzecz ożywienia negocjacji, które utknęły w martwym punkcie. Czytaj więcej.

///

Berlin

Komisja Europejska: Niemiecka gospodarka się kurczy, ale to nie „chory człowiek Europy” Komisja ponownie obniżyła prognozę wzrostu gospodarczego dla Niemiec w swojej letniej prognozie, powodując spadek o 0,4%, co stanowi najgorszy wynik gospodarczy wśród sześciu największych gospodarek UE, ale komisarz ds. gospodarki Paolo Gentiloni upiera się, że kraj posiada wszystkie narzędzia potrzebne do ożywienia gospodarczego. Czytaj więcej.

READ  Nigdy nie nazwałbym tego Narodowym Planem Odbudowy

///

Bruksela

Partie rozpoczynają kampanie polityczne przed wyborami w Belgii. 280 dni przed wyborami w Belgii PTB, MR, DéFI i N-VA rozpoczęły swoje kampanie na trzech poziomach federalnym, regionalnym i europejskim. Czytaj więcej.

///

Haga

Raport: Nowy holenderski rząd musi wprowadzić ostre cięcia budżetowe. Z raportu rady doradczej złożonej z wysokich urzędników wynika, że ​​następny rząd Holandii będzie musiał znacznie obciąć wydatki lub podnieść podatki, ponieważ deficyt budżetowy kraju może do 2028 r. nie spełniać wymogów budżetu UE. Poinformowali o tym w poniedziałek holenderscy urzędnicy. Czytaj więcej.


Wielka Brytania i Irlandia

Londyn | Dublin

Irlandia i Wielka Brytania pracują nad nowymi połączeniami energetycznymi Według irlandzkiego rządu dwa protokoły ustaleń podpisane w poniedziałek pomiędzy Irlandią a Brytyjsko-Irlandzkim Dniem Energii mają na celu zacieśnienie współpracy w zakresie rozwoju morskiej energii odnawialnej, zbadanie dalszych możliwości w zakresie wzajemnych połączeń elektrycznych i zwiększenie bezpieczeństwa dostaw gazu. Czytaj więcej.


Kraje nordyckie i bałtyckie

Sztokholm

Szwecja zamierza zwiększyć budżet obronny, aby osiągnąć cel NATO. Szwedzki rząd ogłosił w poniedziałek, że budżet obronny zostanie w przyszłym roku zwiększony o ponad 27 miliardów koron szwedzkich (2,2 miliarda euro), co zwiększy szwedzkie wydatki na obronność do 2% PKB i osiągnie cel NATO. Czytaj więcej.


południe Europy

Ateny

Po pożarach lasów, ostatecznym ciosem dla greckich rolników są powodzie. Bezprecedensowe pożary lasów, które miały miejsce latem, a następnie ogromne powodzie, zadały poważny cios greckiemu rolnictwu, a analitycy szacują, że ceny żywności wkrótce wzrosną. Czytaj więcej.

///

Madryt

Separatyści obchodzą Święto Narodowe Katalonii i żądają od rządu przeprowadzenia referendum. Siły separatystyczne w Katalonii obchodziły w poniedziałek Święto Narodowe regionu, wzywając do wywarcia jak największej presji na hiszpański rząd, aby zastosował się do ich żądań, w tym przeprowadził referendum w sprawie samostanowienia. Czytaj więcej.

READ  EC wspiera morską technologię wiatrową w Polsce

Wschodnia Europa

Praga

Niepokój budzi rosnące uzależnienie Czech od rosyjskiej ropy. Barbora Butzova, rzeczniczka państwowego koncernu Miro, stwierdziła, że ​​Czechy znacznie zwiększyły swoje uzależnienie od rosyjskiej ropy, a import ropociągiem Przyjaźń sięgnął w tym roku 65% w porównaniu z 56% w roku poprzednim. Czeska Agencja Informacyjna. Czytaj więcej.

///

Warszawa

Rządy prawa w Polsce są gorsze niż na Węgrzech – uważa były minister spraw zagranicznych PiS. Były minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że praworządność w Polsce jest znacznie gorsza niż na Węgrzech, biorąc pod uwagę obecną politykę rządu, któremu służył. Czytaj więcej.


Wiadomości z Bałkanów

Bukareszt

Rumunia rozważa złożenie wniosku o odszkodowanie za odmowę dostępu do strefy Schengen. Bukareszt rozważa domaganie się odszkodowania za straty poniesione przez linie lotnicze od czasu, gdy Rumunii po raz pierwszy odmówiono wjazdu do strefy Schengen bez wizy w 2011 r., oznajmił w poniedziałek rumuński minister transportu Sorin Grindeanu, dodając, że straty wyniosły 2% produktu krajowego brutto kraju. Czytaj więcej.

///

Sofia

Przemysł węglowy w Bułgarii zaczął odnotowywać znaczne straty. Po roku ogromnych zysków spowodowanym kryzysem na rynku energii elektrycznej w UE bułgarski przemysł węglowy zaczyna tracić pieniądze podatników, jak wynika z danych państwowego przedsiębiorstwa Mini Maritsa-Iztok, według Bułgarii, partnera EURACTIV. Capital.bg. Czytaj więcej.

///

Tirana | Ateny

Ogłoszono termin rozprawy burmistrza centrum sporu między Atenami a Tiraną. Wyznaczono termin rozprawy pierwszej instancji w sprawie przeciwko wybranemu, ale nieprzysięgłemu burmistrzowi Himare, Freddy’emu Belleriemu. Na czwartekMiało to miejsce na jeden dzień przed upływem terminu objęcia przez niego urzędu. Czytaj więcej.


porządek obrad:

 • Unia Europejska: Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przewodniczy posiedzeniu Komisji; Gospodarzem był premier Grecji Kyriakos Mitsotakis;
 • Wiceprzewodniczący Komisji Margaritis Schinas spotyka się z sekretarzem generalnym EPP Thanassisem Bakolasem;
 • Komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson wygłasza przemówienie podczas trzeciego trzyletniego okresu w sprawie regulacji procedur azylowych oraz podczas siódmego trzyletniego okresu w sprawie europejskiej bazy danych teorii azylu (EURODAC); Spotyka się z przewodniczącym Grupy S&D, Eratexem Garcią Pérezem;
 • komisarz ds. sąsiedztwa i rozszerzenia Oliver Varheli spotyka się z ministrem spraw zagranicznych Bośni i Hercegowiny Elmedinem Konakovićem;
 • Międzynarodowe spotkanie wysokiego szczebla w sprawie własności przemysłowej, zorganizowane przez prezydencję hiszpańską w Madrycie, skupia się na najodpowiedniejszych mechanizmach wzmacniania europejskich systemów ochrony własności przemysłowej;
 • Na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego omawia się unijny mechanizm ochrony odporny na klęski żywiołowe przed ekstremalnymi falami upałów, powodziami i pożarami lasów; Głosuj za zatwierdzeniem nominacji Ileany Iwanowej na członka Komisji Europejskiej, za przyjęciem dyrektywy w sprawie energii odnawialnej i nie tylko;
 • Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Mizzola spotyka się z Ministrem Spraw Zagranicznych, Spraw Europejskich, Handlu Zagranicznego i Federalnych Instytucji Kultury Belgii Hajją Habibem oraz Sekretarzem Stanu ds. Europejskich Francji Laurencem Beaune;
 • Niemcy: Kanclerz Austrii Karl Nehammer uczestniczy w posiedzeniu gabinetu, któremu przewodniczy premier Bawarii Markus Soeder;
 • Włochy: Rada Miasta Wenecji spotyka się i bada system biletów turystycznych;
 • Czech Republika: Premier Korei Południowej Han Dak-soo z oficjalną wizytą;
 • Rosja: Sesja plenarna Wschodniego Forum Ekonomicznego w obecności Prezydenta Władimira Putina;
 • WTO: zostanie opublikowany raport o handlu światowym za rok 2023;
READ  Polska prosi Niemcy o zgodę na wysłanie czołgów Leopard na Ukrainę | Ukraina

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Daniel Eck, Zoran Radosavljevic, Alice Taylor, Sofia Stuart Leeson, Sofia Mandilara]

Przeczytaj więcej z EURACTIV