Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ryanair rozszerza swoją obecność w Łodzi

Irlandzki ULCC Ryanair planuje w nadchodzącym sezonie zimowym 2022/23 obsługiwać pięć linii lotniczych z Lotniska Łódź Centralna (LCJ) – ponad dwukrotnie więcej niż obecnie.

Oprócz istniejących lotów do Dublina (DUB) i Londynu Stansted (STN) z LCJ, linia planuje otworzyć trzy nowe kierunki w Belgii, Włoszech i Hiszpanii.

Pierwsza z trzech nowych dróg, które zostaną uruchomione, ruszy 30 października, łącząc polskie miasto Alicante (ALC). Wycieczki będą oferowane dwa razy w tygodniu w czwartki i niedziele.

Trzykrotne cotygodniowe połączenia do Mediolanu Bergamo (BGY) zostaną uruchomione następnego dnia i będą obsługiwane w poniedziałki, środy i soboty, natomiast lot do Brukseli Charleroi (CRL) rozpocznie się 1 listopada, a lot będzie dostępny we wtorki i soboty.

Według danych dostarczonych przez OAG Schedules Analyzer, wszystkie trzy trasy nie są obecnie obsługiwane z Łodzi. Ryanair wcześniej oferował połączenie do Mediolanu-Bergamo, ale loty były ostatnio obsługiwane w październiku 2013 roku.

„Każdy znak, że wracamy na ścieżkę rozwoju, ma szczególne znaczenie, szczególnie po pandemii i konflikcie na Ukrainie. Cieszę się, że rozwój Ryanaira w Polsce obejmuje Łódź i Polska Centralna”.

Miasto Łódź, które będzie gospodarzem Szlaków Europy 2023, położone jest około 140 kilometrów na południowy zachód od stolicy Polski. Miasto jest trzecim co do wielkości w Polsce i liczy ponad 1,1 mln mieszkańców, a populacja lotnisk wynosi około 2,5 mln osób.

Obecnie Ryanair obsługuje miasto dwa razy w tygodniu z Dublina i cztery razy w tygodniu z London Stanstead. Ostatni kurs ma wzrosnąć do 6 razy w tygodniu w lipcu. Zimą 2023/23 DUB pozostanie na dwóch częstotliwościach tygodniowo, a STN będzie 5X tygodniowo.

Medera dodała: „Od pięciu lat kieruję łódzkim lotniskiem. Dobra współpraca z władzami lokalnymi i otoczeniem biznesowym sprawia, że ​​jesteśmy uwzględniani w planach rozwoju ruchu Ryanair.

READ  Shadowlands of Empire: Upiorny widok między wschodem a zachodem w Europie Środkowej

„To bardzo ważne, bo za niecały rok Łódź stanie się lotniczą stolicą Polski i Europy, gdy będziemy gościć Routes Europe 2023”.

Ekspansja Ryanaira nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak LCJ świętowała uruchomienie nowej usługi Smartwing czeskich linii lotniczych na Rodos (RHO). Zabawny tor będzie działał non stop co tydzień w poniedziałki do końca września.