Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Franceschi przypomina wysiłek polskiej ERC przed jej powrotem w 2023 roku

Franceschi przypomina wysiłek polskiej ERC przed jej powrotem w 2023 roku

Piątek | 12 maja 2023 r

Mathieu Franceschi planuje wykorzystać swoje doświadczenie z Rajdu Polski w 2021 roku, kiedy w przyszłym tygodniu na torze szutrowym w kraju odbędzie się trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 2023.

23-latek zajął drugie miejsce w kategorii ERC3 dwa lata temu za kierownicą Peugeota 208 Rally4. Powróci jako mistrz Francji na szutrze w Skodzie Fabia Rally2 Evo po sezonie 2022, w którym wygrał wszystkie 10 wyścigów, w których brał udział.


„Wierzę, że moje doświadczenie w Polsce będzie dla nas dobre” – powiedział Franceschi o swoim debiucie w ERC w 2021 roku. „Nie mogę się doczekać bycia w Polsce, ponieważ to dobry rajd, ale zobaczymy, czy będzie dla nas dobry. [in a four-wheel-drive car]”.

Franchisi przemawiał po zajęciu siódmego miejsca w Rajdzie Wysp Kanaryjskich w zeszły weekend.


„To był dla nas fantastyczny weekend” – powiedział Francuz o swoim pierwszym występie na imprezie all-asfaltowej. „To nasz pierwszy raz tutaj i pierwszy raz na asfalcie [with this car]. Musieliśmy dużo sprawdzać nuty bazowe, a warunki były trudne, ale było to dobre doświadczenie na przyszłość.

„Bardzo trudno jest poprawnie odczytać drogę, gdy pada deszcz. Może być mokro na początku zakrętu, ale może być sucho na wyjeździe, ale na następnym zakręcie będzie woda. łatwy.


READ  Michael van Gerwen wygrywa tytuł Polish Dart Masters przeciwko Dimitri van den Berg | Nowości w rzutkach