Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firmy kosmiczne powinny podjąć te kroki, aby zwiększyć zatrudnienie, mówi dyrektor generalny

Rozwój firm kosmicznych sprawia, że ​​jest to „najbardziej ekscytujący czas” na zaangażowanie się w tę branżę, ale jeden z dyrektorów mówi, że organizacje prywatne i rządowe muszą zrobić więcej, aby pozyskać nowe pokolenie pracowników w Stanach Zjednoczonych.

„Myślę, że każdy ma szansę wziąć udział w tej ekscytującej zabawie … [and] Steve Isakowitz, dyrektor generalny The Aerospace Corporation i były prezes Virgin Galactic, powiedział uczestnikom konferencji Future Series Space Innovation Summit w Ameryce, że dla rządu jest to wspaniała okazja, aby naprawdę liczyć się w poszukiwaniu tych partnerstw publiczno-prywatnych. 6 i 7 kwietnia.

„Musimy zrobić więcej i poszerzyć pulę kandydatów – musimy upewnić się, że cała Ameryka ma tę przewagę, że jest częścią STEM, K-12 i możliwości, które tam są” – dodał, odnosząc się do dyscyplina akademicka, która obejmuje nauki ścisłe, technologię, inżynierię i matematykę.

Aerospace Corporation, z siedzibą w El Segundo w Kalifornii, jest finansowanym przez władze federalne ośrodkiem badawczo-rozwojowym typu non-profit.

Firma koncentruje się na analizie i ocenie programów kosmicznych organizacji, w tym NASA, Centrum Systemów Kosmicznych i Rakietowych Sił Powietrznych oraz Narodowego Biura Rozpoznania.

Komentarze Isaacovitza zbiegły się z komentarzami Aerospace Corp. Opublikuj raport Zatytułowany „Developing Space Workers of the Future”. Z raportu jasno dał do zrozumienia, że ​​wierzy, że przemysł kosmiczny może współpracować z nauczycielami i niedostatecznie reprezentowanymi grupami.

„Myślę, że obejmuje to naprawdę przyjrzenie się programowi nauczania, którego uczymy naszych uczniów, aby w pewnym sensie wzbudzić ich zainteresowanie. Często widzimy, że kiedy idziesz do szkoły podstawowej, jest duże zainteresowanie tymi dziedzinami i dziedzinami technicznymi – wtedy ci, którzy rezygnują bardzo szybko, kiedy idą do gimnazjum w latach licealnych ”- powiedział Isakovitz.

Powiedział, że oprócz współpracy z nauczycielami, branża musi „na nowo zdefiniować samą funkcję kosmiczną pod kątem tego, jak myślimy o szkoleniu”.

READ  Joseph Grima, Kosmiczny kawior i Shida Gumachi: Dixit Algorism - Park Wiedzy - Ogłoszenia

Isakowitz podkreślił, że staże, praktyki i stypendia są niezbędne, aby przyciągnąć studentów i zapewnić im doświadczenie zawodowe.

Niektóre programy istnieją w ten sposób, na przykład Brooke Owens Fellowship, Co pomaga w umieszczaniu studentek w projektach kosmicznych lub Stypendium Patty Grace Smith, Pomaganie czarnym studentom w znalezieniu możliwości odbycia stażu.

Isaacowitz podkreślił również znaczenie organizacji kosmicznych, które poszerzają definicję tego, co to znaczy mieć wpływ na branżę.

Podał przykład swojej poprzedniej pracy, mówiąc, że przed drzwiami fabryki znajdowała się tablica z małymi powiedzonkami – np. „Dziś jest wspaniały dzień” czy „Cudowna praca, wszyscy na teście” – na niej każdego ranka, ale żaden z jego kolegów nie wiedział, kto pisze zachętę.

Isaacovitz powiedział, że po „trochę szpiegowaniu” odkrył, że „w nocy przyjdzie młoda kobieta z personelu sprzątającego”.

„Nie musisz być szefem organizacji ani głównym inżynierem, aby poczuć się częścią czegoś większego” – powiedział.

Kosmiczny talent, Tablica ogłoszeń prowadzona przez grupę inwestycyjną Space Capital pokazuje ponad 3600 miejsc pracy w firmach zajmujących się infrastrukturą kosmiczną – czyli firmach, które budują statki kosmiczne, rakiety i nie tylko.

Te oferty pracy obejmują szereg dziedzin, od księgowości po informatykę, projektowanie, produkcję i nie tylko.

Fala inwestycji w ostatniej dekadzie dała początek nowej generacji prywatnych firm kosmicznych, na czele z takimi jak Elon Musk SpaceX.

Sektor prywatny „już napędza wiele zmian, które obserwujemy teraz w kosmosie”, wykorzystując „nową zdolność przyciągania talentów i emocji, których potrzebujemy, aby naprawdę przyciągnąć ludzi do branży” – powiedział Isakovitz .

Podczas gdy on i Aerospace Corp widzą więcej pracy do wykonania, aby stworzyć możliwości, Isakowitz powiedział, że jego firma „zatrudnia ludzi spoza branży” i szuka więcej sposobów na współpracę z nauczycielami.