Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Avacta kończy przeprowadzkę z Whittlesford do Scale Space w kampusie Imperial College White City w Londynie

Avacta zakończyła przeprowadzkę z Whittlesford, aby zgromadzić swoje zespoły badawczo-rozwojowe w jednym miejscu w Londynie.

W One Lion Works Business Park jest od 2016 roku, w tym czasie złożyłem podanie do firmy biofarmaceutycznej, a jej pierwszy kandydat – AVA6000 – wszedł do kliniki w sierpniu 2021 roku.

Avacta Whittlesford odeszła. Zdjęcie: Keith Hebel

Jednak firma wierzy, że przejście do większych, nowocześniejszych obiektów w Scale Space, na terenie kampusu Imperial College White City, pomoże jej w dalszym rozwoju i przyspieszy programy leczenia raka kliniki.

Dr Fiona McLaughlin, Chief Scientific Officer w Avatta, powiedziała: „To posunięcie jest wynikiem jasnej wizji, aby zebrać nasze zespoły badawczo-rozwojowe w jednym ośrodku, aby ułatwić przełożenie naszych wewnętrznych badań z ławki na łóżko. są teraz w sercu innowacyjnej londyńskiej społeczności White City i są łatwo dostępne dla naszych współpracowników na całym świecie, gotowi przenieść Avatta na wyższy poziom ewolucji jako firma biofarmaceutyczna na etapie klinicznym”.

Zespoły badawczo-rozwojowe firmy Avacta były wcześniej podzielone między Whittlesford i Londyn, podczas gdy oddzielna jednostka biznesowa Diagnostics pozostała w Wetherby.

AVA6000, flagowy program chemioterapii firmy, który wykorzystuje poprzednią platformę celowania | CISION, to aktywowana przez nowotwór forma doksorubicyny.

Avacta Whittlesford odeszła.  Zdjęcie: Keith Hebel
Avacta Whittlesford odeszła. Zdjęcie: Keith Hebel

Neil Bell, Chief Development Officer, Avatta, dodał: „Przeniesienie działu Therapeutics firmy Avatta do Scale Space w sercu kampusu Imperial College w White City jest znaczącym kamieniem milowym w naszej działalności, ponieważ podejmujemy kolejne kroki w kierunku rozwoju naszego innowacyjnego rurociągu onkologicznego. oraz poprawę naszej zdolności do dostarczania tych innowacyjnych terapii pacjentom.

„Ta nowa lokalizacja zapewnia firmie Avatta dostęp do światowej klasy obiektów, większe możliwości współpracy oraz dostęp do bogactwa talentów, które napędzają biznes”.

Otwarte w lipcu 2020 r. Scale Space jest wspólnym przedsięwzięciem Blenheim Chalcot, twórcy projektów cyfrowych, i Imperial College London. Jest częścią szerszej Dzielnicy Innowacji Białego Miasta, w której działa ponad 140 firm.

READ  Eksplozja życia na Ziemi jest powiązana z działaniem metali ciężkich w centrum planety | ewoluował

Avacta nie skomentowała, w jaki sposób pomogła pracownikom dostosować się do przeprowadzki.

Cambridge Independent rozumie, że nowi najemcy są już w kolejce do dawnej lokalizacji Avatta.

Czytaj więcej

Avatta osiąga kamień milowy w joint venture AffyXell, zwiększając swój udział kapitałowy