Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Film dokumentalny Chunaka Sena „Wszystko, co oddycha” wygrał L’OEil D’Or

Cannes 2022: Zdjęcie Chunaka Sena na Festiwalu Filmowym. (Zdjęcie dzięki uprzejmości AFP)

Nowe Delhi:

Film dokumentalny w reżyserii Shonak Sen To wszystko oddycha Jest uhonorowany Nagrodą L’OEil d’Or 2022. Nagroda dokumentalna L’OEil d’Or, znana również jako Goldeneye Prize, została utworzona w 2015 roku przez Stowarzyszenie Autorów Francophone LaScam we współpracy z Festiwalem Filmowym w Cannes. To wszystko oddycha, który niedawno miał swoją premierę w Cannes w sekcji Special Show i śledzi losy rodzeństwa Muhammada Sauda i Nadima Shehzada, którzy pracują w swojej opuszczonej piwnicy w Wazirabad, wiosce w Delhi, ratując i lecząc ranne ptaki, zwłaszcza kosy. Latawce.

Jury wybrało 90-minutowy film, w którym zwyciężyła polska reżyserka Agneska Holland, ukraińska pisarka i reżyserka Irina Celik, francuski aktor Pierre Delonchamp, dziennikarz Alex Vicente oraz marokański pisarz i reżyser Hicham Fellah.

„L’OEil d’Or przechodzi do filmu, który przypomina nam, w świecie zniszczenia, że ​​liczy się każde życie, każdy najmniejszy ruch. Masz kamerę, możesz uratować ptaka, możesz upolować piękno- kradnąc chwile, to ważne”.

„To inspirująca podróż w obserwowaniu trzech Don Quijotów, którzy być może nie ratują całego świata, ale ratują swój własny” – napisało jury w notatce zamieszczonej na stronie internetowej L’OEil d’Or.

Nagroda obejmuje nagrodę pieniężną w wysokości 5000 euro.

W 2021 roku reżyserka Payal Kapadia zdobyła nagrodę za swój film dokumentalny Noc poznania czegoś.

Nagrodę Specjalną Jury przyznano ostatniemu filmowi litewskiego reżysera Mantasa Kvedaraviciusa Mariopolis 2Intymne spojrzenie na wojnę między Rosją a Ukrainą. Kvidaravicius został rzekomo zabity przez rosyjskie wojsko podczas kręcenia filmu dokumentalnego w kwietniu.

Mariopolis 2 Miał również swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes w zeszłym tygodniu.

W sobotę zakończy się 75. edycja festiwalu filmowego, który rozpoczął się 17 maja.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez ekipę NDTV i została opublikowana z konsorcjalnego kanału.)

READ  HMTC w tym tygodniu: Planowanie zajęte Hanford Dia de los Muertos | zabawa