Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Festiwal Polski w Houston powraca na weekend pełen jedzenia i zabawy

Festiwal Polski w Houston powraca na weekend pełen jedzenia i zabawy

Festiwale kulturalne są czymś więcej niż tylko okazją do słuchania muzyki i sztuki na żywo – oferują prawdziwą podróż w różnorodne i często mniej znane światy. Jest z Festiwal Polskiej Jesieni w Houstonktóry powraca w tym roku na darmowe trzydniowe świętowanie wszystkiego w Polsce w weekend od godziny 16:00 w piątek 29 kwietnia.

Impreza odbędzie się w kościele rzymskokatolickim Matki Bożej Częstochowskiej (1731 Blalock Rd).

Pyszne przekąski to: kiełbasa, gołąbki, pierogi, placki ziemniaczane na słono i nie tylko. Zakończ posiłek słodkimi, domowymi polskimi deserami i popij je autentycznym polskim piwem. Jedzenie i napoje będą serwowane przez personel ubrany w tradycyjne stroje.

Wśród polecanych rozrywek są Dance Group Wawel, mini Wawel i Babcia Wawel, z których wszyscy noszą misterne kostiumy do swoich występów. Podczas gdy wydarzenie jest bezpłatne, goście mogą kupować na cichej aukcji, np. polską ceramikę, książki, dzieła sztuki, biżuterię, kryształy i nie tylko – lub po prostu kupować przedmioty od razu.

Nowość na tegorocznym festiwalu, lokalny zespół folk Takla Klepitnica Przyjadą z Polski, by zaprezentować swoją markę tradycyjnego folkloru, który w weekendową imprezę zawiera również elementy cygańskie, klasykę i jazz.

Ukłonem w stronę wydarzeń na świecie będzie ukraiński stan wyjątkowy, będący wyrazem poparcia i wdzięczności dla Polski za przyjęcie rzeszy ukraińskich uchodźców uciekających przed rosyjską inwazją.

Przyjazny rodzinie festiwal zapowiada się na spacery, jak ukochany grecki festiwal w Houston, a nawet obejmuje strefę dla małych dzieci. W niedziele organizatorzy odprawiają tradycyjną polską mszę z okazji Święta Konstytucji RP.

Święto Polskiej Jesieni w Houston, Kościół rzymskokatolicki pw Matki Bożej Częstochowskiej (1731 Blalock Rd). Godziny otwarcia: 16:00 – 20:00 w piątek 29 kwietnia; 10:00 do 22:00 w sobotę 30 kwietnia; oraz 10:00-18:00 niedziela 1 maja bezpłatnie; Zapraszamy karty kredytowe do cichych aukcji i zakupów. Dostępny jest bezpłatny i płatny parking (20 USD).