entertainment

Festiwal Filmowy Wairarapa przygotowuje się do zaoferowania tego, co najlepsze w lokalnym kinie

Regent Theatre w Masterton około 1960 roku.  Regent 3 Cinemas, jak wiadomo dzisiaj, będzie gospodarzem nie tylko festiwalu filmowego, ale także pojawi się w jednym z filmów.

Dostarczone / szt

Regent Theatre w Masterton około 1960 roku. Regent 3 Cinemas, jak wiadomo dzisiaj, będzie gospodarzem nie tylko festiwalu filmowego, ale także pojawi się w jednym z filmów.

Wairarapa jest domem dla klasycznych kin, zarówno lokalnych, jak i tradycyjnych.

Pierwsza część inauguracyjnego Festiwalu Filmowego Wairarapa odbywa się w Masterton, a wszystkie filmy mają głębokie powiązania z miejscami, w których są pokazywane.

Festiwal odbywa się w trzech częściach w trzech miastach w ciągu trzech różnych miesięcy – Masterton w maju, Carton w lipcu i Martinborough w październiku.

Dyrektor Festiwalu Filmowego Wairarapa, Gene Ross, mówi, że każdy film ma silne powiązania z Wairarapą.

Dostarczone

Dyrektor Festiwalu Filmowego Wairarapa, Gene Ross, mówi, że każdy film ma silne powiązania z Wairarapą.

Czytaj więcej:
* Festiwal skupiający polską społeczność Wellington i przemysł filmowy
* Human Effects, Waru został wybrany na Festiwal Filmowy w Toronto
* The Top of the Lake Jean Campione zadebiutuje na NZ Film Fest

Dyrektor festiwalu Gene Ross powiedział, że kształt wydarzenia ewoluował, ponieważ odkryła więcej treści związanych z tym obszarem i dlatego chciała, aby miało ono siedzibę w różnych miastach.

„Nazywam to festiwalem, który nie przestaje dawać. Każdy kuratorowany film jest w jakiś sposób powiązany z Wairarapą”.

Program w tym tygodniu, od środy 26 maja do niedzieli, będzie realizowany w Masterton Regent 3 Cinemas.

W teatrze odbyła się część filmu Graeme Tuckett z 2009 rokuAparat jest na plaży Na podstawie pracy Barry’ego Barclaya, która zostanie pokazana w piątek wieczorem.

Ross powiedział, że Regent to świetne miejsce na organizację tej części festiwalu, ponieważ było to oryginalne kino z lat trzydziestych XX wieku ze „złotego wieku” filmu.

„Naprawdę chciałem połączyć się ze wspomnieniami ludzi i podzielić się historiami o chodzeniu do kina”.

Jemaine Clement (z lewej) z Masterton, był współautorem scenariusza, współreżyserem i współpracownikiem w filmie What We Do In The Shadows z Wellington.

Marlboro Express

Jemaine Clement (z lewej) z Masterton, był współautorem scenariusza, współreżyserem i współpracownikiem w filmie What We Do In The Shadows z Wellington.

Masterton jest domem światowej sławy komika Jemaine’a Clementa, który jest współautorem scenariusza, współreżyserem i współautorem scenariusza do filmu z Wellington. Co robimy w cieniu Który zostanie pokazany u Regenta podczas premiery 26 maja.

Innym filmowcem z Wairarapy z międzynarodowymi referencjami jest Vincent Ward z Greytown, który pracował w 1984 roku. czujność Zdobył nagrodę dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Madrycie.

Program festiwalu obejmuje filmy krótkometrażowe i fabularne, warsztaty, wystawy i gościnne występy wielu doświadczonych i początkujących twórców filmowych.

Ross powiedział, że reżyserzy będą występować w wybranych programach, aby rozmawiać o kreatywnych aspektach kręcenia filmów i doradzać, jak uzyskać dostęp do funduszy i budować ścieżki kariery w branży filmowej.

„Sercem tych filmów są historie, które celebrują relacje między ludźmi i miejscami, Tangata i Tenoa”.

READ  Od dziś ograniczenia w Anglii są złagodzone. Zobacz, co się zmieniło

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment