Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Festiwal Filmowy Wairarapa przygotowuje się do zaoferowania tego, co najlepsze w lokalnym kinie

Regent Theatre w Masterton około 1960 roku.  Regent 3 Cinemas, jak wiadomo dzisiaj, będzie gospodarzem nie tylko festiwalu filmowego, ale także pojawi się w jednym z filmów.

Dostarczone / szt

Regent Theatre w Masterton około 1960 roku. Regent 3 Cinemas, jak wiadomo dzisiaj, będzie gospodarzem nie tylko festiwalu filmowego, ale także pojawi się w jednym z filmów.

Wairarapa jest domem dla klasycznych kin, zarówno lokalnych, jak i tradycyjnych.

Pierwsza część inauguracyjnego Festiwalu Filmowego Wairarapa odbywa się w Masterton, a wszystkie filmy mają głębokie powiązania z miejscami, w których są pokazywane.

Festiwal odbywa się w trzech częściach w trzech miastach w ciągu trzech różnych miesięcy – Masterton w maju, Carton w lipcu i Martinborough w październiku.

Dyrektor Festiwalu Filmowego Wairarapa, Gene Ross, mówi, że każdy film ma silne powiązania z Wairarapą.

Dostarczone

Dyrektor Festiwalu Filmowego Wairarapa, Gene Ross, mówi, że każdy film ma silne powiązania z Wairarapą.

Czytaj więcej:
* Festiwal skupiający polską społeczność Wellington i przemysł filmowy
* Human Effects, Waru został wybrany na Festiwal Filmowy w Toronto
* The Top of the Lake Jean Campione zadebiutuje na NZ Film Fest

Dyrektor festiwalu Gene Ross powiedział, że kształt wydarzenia ewoluował, ponieważ odkryła więcej treści związanych z tym obszarem i dlatego chciała, aby miało ono siedzibę w różnych miastach.

„Nazywam to festiwalem, który nie przestaje dawać. Każdy kuratorowany film jest w jakiś sposób powiązany z Wairarapą”.

Program w tym tygodniu, od środy 26 maja do niedzieli, będzie realizowany w Masterton Regent 3 Cinemas.

W teatrze odbyła się część filmu Graeme Tuckett z 2009 rokuAparat jest na plaży Na podstawie pracy Barry’ego Barclaya, która zostanie pokazana w piątek wieczorem.

Ross powiedział, że Regent to świetne miejsce na organizację tej części festiwalu, ponieważ było to oryginalne kino z lat trzydziestych XX wieku ze „złotego wieku” filmu.

„Naprawdę chciałem połączyć się ze wspomnieniami ludzi i podzielić się historiami o chodzeniu do kina”.

Jemaine Clement (z lewej) z Masterton, był współautorem scenariusza, współreżyserem i współpracownikiem w filmie What We Do In The Shadows z Wellington.

Marlboro Express

Jemaine Clement (z lewej) z Masterton, był współautorem scenariusza, współreżyserem i współpracownikiem w filmie What We Do In The Shadows z Wellington.

Masterton jest domem światowej sławy komika Jemaine’a Clementa, który jest współautorem scenariusza, współreżyserem i współautorem scenariusza do filmu z Wellington. Co robimy w cieniu Który zostanie pokazany u Regenta podczas premiery 26 maja.

READ  Dlaczego syrena została anulowana? Poznaj serię „Wolny los”

Innym filmowcem z Wairarapy z międzynarodowymi referencjami jest Vincent Ward z Greytown, który pracował w 1984 roku. czujność Zdobył nagrodę dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Madrycie.

Program festiwalu obejmuje filmy krótkometrażowe i fabularne, warsztaty, wystawy i gościnne występy wielu doświadczonych i początkujących twórców filmowych.

Ross powiedział, że reżyserzy będą występować w wybranych programach, aby rozmawiać o kreatywnych aspektach kręcenia filmów i doradzać, jak uzyskać dostęp do funduszy i budować ścieżki kariery w branży filmowej.

„Sercem tych filmów są historie, które celebrują relacje między ludźmi i miejscami, Tangata i Tenoa”.