Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Europejski Fundusz Inwestycyjny inwestuje 25 mln euro w Radix Ventures dla start-upów z branży deep tech w Europie Środkowo-Wschodniej

Europejski Fundusz Inwestycyjny inwestuje 25 mln euro w Radix Ventures dla start-upów z branży deep tech w Europie Środkowo-Wschodniej

the Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) Wspierany przez inwestować Program inwestuje 25 milionów euro w Radix Ventures. Radix Ventures Ma nadzieję zebrać minimum 50 mln euro i osiągnąć pierwsze zamknięcie do końca roku – maksymalnie 70 mln euro.

założył to Paweł BochniarzI Wojciecha Ratimirskiego I Michał Urbanowski Fundusz skupi się na startupach deep tech w Europie Środkowo-Wschodniej. Chociaż wszyscy jego komplementariusze są polskimi partnerami, Radix Ventures zaangażował również kilku wiodących inwestorów technologicznych w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie jako partnerów wysokiego ryzyka odpowiedzialnych za operacje w kluczowych ośrodkach regionalnych w Europie Środkowej i Wschodniej.

„Cieszymy się, że Europejski Fundusz Inwestycyjny jest naszym głównym inwestorem. Jako założyciele Radix Ventures wierzymy, że startupy deep tech będą w sercu kolejnej fali rewolucji przemysłowej, podobnie jak wiele kluczowych sektorów gospodarki, w tym energetyki, produkcji i transportu, potrzebuje transformacji, aby osiągnąć swoje cele. zero celów netto i odpowiedzieć na napięte łańcuchy dostaw i niedobory siły roboczej. Jednocześnie jesteśmy w pełni świadomi, że nowe technologie, które mają potencjał do przekształcenia całych branż, aby aby zostać pomyślnie skomercjalizowanym, potrzebują bardzo wszechstronnego wsparcia w obszarach takich jak regulacje i zarządzanie własnością intelektualną Strategia i rozwój biznesu – to wsparcie, z którym Radix jest chętny pomóc” – powiedział Bucnjars.

Inwestycja jest częścią misji EFI polegającej na wspieraniu szybko rozwijających się i innowacyjnych MŚP w całej Europie, aby zapewnić, że co najmniej 16 % ich działalności będzie dotyczyć projektów związanych z klimatem i środowiskiem w 2022 r., z myślą o zwiększeniu tego udziału do 25 % do 2022 r. 2024. Odzwierciedla również ambicję Wzmocnionych Zintegrowanych Ram (EFI) i jej przedstawicieli, aby wspierać menedżerów we wszystkich państwach członkowskich UE, w tym w innowacyjnych wschodzących krajach o umiarkowanym niedoborze usług.

„Firmy zajmujące się zaawansowanymi technologiami już teraz odgrywają kluczową rolę w przekształcaniu każdego sektora światowej gospodarki. Dlatego tak ważne jest, aby UE zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby ułatwić i przyspieszyć ten postęp. Przy wsparciu programu InvestEU jesteśmy z przyjemnością inwestuje w Radix Ventures i tym samym wzmacnia wsparcie dla rozwoju głębokiej technologii w Europie Środkowej i Wschodniej.

READ  Wiza indyjska dla obywateli Brazylii, Chin, Danii i Polski