Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Era Joe Manchina dobiegła końca, a on wskazuje środkowy palec na swoją imprezę

Era Joe Manchina dobiegła końca, a on wskazuje środkowy palec na swoją imprezę

W dniach, gdy Demokraci negocjowali skazaną na porażkę ustawę prezydenta Bidena dotyczącą „odbudowania” w 2021 r., reporter zapytał ówczesną spikerkę Izby Reprezentantów Nancy Pelosi o jej rozmowy z senatorem Joe Manchinem, nieprzemijającym konserwatywnym demokratą z Wirginii Zachodniej.

„Można by pomyśleć, że będę tu opowiadać o moich rozmowach z Joe Manchinem” – powiedziała reporterom, po czym żartobliwie dodała, że ​​weźmie udział, „jeśli obiecam nikomu nie mówić”.

Później przełamała napięcie, wskazując na podobieństwa między prawodawcami.

„Jesteśmy przyjaciółmi, jesteśmy Amerykanami włoskiego pochodzenia, dobrze się dogadujemy” – powiedziała. „Jesteśmy katolikami”.

Dokładne oświadczenia Pelosi, jednej z najbystrzejszych osób liczących głosy, która jako liderka Kongresu potrafiła zrównoważyć użycie nacisku i perswazji, pokazały, jak ostrożnie Demokraci muszą prowadzić negocjacje z Manchinem. Ponieważ Demokraci mieli tylko 50 mandatów w Senacie podczas ostatniego Kongresu, wiedzieli, że wszystko, co chcą uchwalić, musi uzyskać ich aprobatę.

W rezultacie za każdym razem, gdy Biden proponował jakiekolwiek ustawodawstwo lub przedstawiał kandydaturę, reporterzy gromadzili się pod potężnym Manchinem i zasypywali go pytaniami, aby ustalić, jakie prawo stanie się obowiązującym prawem.

Choć rozgniewało to Demokratów, wiedzieli, że muszą tolerować Manchina, ponieważ udowodnił, że jest jedynym Demokratą, który może wygrać w Wirginii Zachodniej. W jednej ze swoich reklam, kiedy po raz pierwszy kandydował do Senatu w 2010 r., odrzucił proponowaną ustawę o ograniczaniu i handlu mającą na celu ograniczenie zmian klimatycznych, zachwalając swoje wsparcie ze strony Krajowego Stowarzyszenia Strzeleckiego.

Demokraci mieli nadzieję, że zadowolenie Manchina przekona Manchina do ubiegania się o reelekcję w stanie, w którym Donald Trump wygrywał w każdym hrabstwie, a przed nimi trudna mapa, na której broniliby ośmiu mandatów w wahadłowych stanach. Manchin jednak milczy w sprawie swoich planów.

READ  Ministrowie spraw zagranicznych UE rozważają zakaz importu rosyjskiego złota | Ukraina

Kiedy w czwartek zapytałem go, czy zwycięstwo gubernatora Andy’ego Besheara w Kentucky, sąsiednim stanie w Appalachach z białą populacją robotniczą podobną do Zachodniej Wirginii, będzie miało wpływ na jego decyzję, uśmiechnął się szeroko i powiedział: „Nic nie ma wpływu na moją decyzję poza moją rodziną .”

Zaledwie dwie godziny później Manchin postanowił pokazać swojej partii ostatni środkowy palec, ogłaszając, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Decyzja gwarantuje, że mandat trafi w ręce Republikanów, wzmacniając ich dominację w Demokratycznych Appalachach.

Demokraci mają trudności z obroną 51-osobowej większości w Senacie. Po odpadnięciu Manchina będą musieli utrzymać mandaty w Michigan, Pensylwanii i Wisconsin – trzech stanach, które Trump wygrał w 2016 r. i nieznacznie przegrał w 2020 – a także jednym w wiecznie wahającym się stanie Nevada.

Co więcej, jeśli senator Kyrsten Sinema, centrowa koleżanka Manchina, która w zeszłym roku opuściła Partię Demokratyczną, aby uzyskać niezależność, będzie ubiegać się o reelekcję, w Arizonie może dojść do trójstronnego wyścigu między nią a republikaninem Demokratów Rubenem Gallego. Oraz nieudany republikański kandydat na gubernatora i zaprzeczający wyborom Cary Lake.

Na przykład Republikanie mają nadzieję przerzucić dwa inne mandaty w Senacie w jaskrawoczerwonych stanach – Montanie i Ohio, w których Trump wygrał dwukrotnie. Podobnie jak Manchin, obecni senatorowie – Sherrod Brown z Ohio i Jon Tester z Montany – stworzyli wyjątkowe marki, które historycznie pozwalały im sprawiać wrażenie bardziej odpowiednich dla wyborców z czerwonego stanu.

Jednak polaryzacja, niskie poparcie dla Bidena i spadek liczby głosów podzielonych działają przeciwko obu mężczyznom, utrudniając zadanie Demokratom. Nawet jeśli Demokraci zdobędą wszystkie mandaty w Senacie w stanach, które Biden zdobył w 2020 r., a Republikanie wygrają wyścigi do Senatu w stanach, w których Trump zwyciężył w zeszłym roku, Demokraci i tak pozostaną z trzyosobową mniejszością.

Ponadto, panie Manchin Powiedzieć przyjaciel Wewnątrz Waszyngtonu Julie Tserkin z NBC News informuje, że nie rezygnuje z kandydowania na prezydenta na podstawie mandatu osoby trzeciej. Dzieje się tak pomimo faktu, że Demokraci obawiają się, że kandydatura strony trzeciej może podzielić wyścig i doprowadzić do zwycięstwa Trumpa.

READ  Unia Europejska zatwierdza przełomowe przepisy dotyczące sztucznej inteligencji

Zasadniczo Manchin opuści Senat w takiej samej formie, w jakiej do niego wszedł: rozwścieczając Demokratów i zagrażając ich zdolności do rządzenia. I pożycz od Dobrzy ludzieNie mają innego wyjścia, jak usiąść i zaakceptować to.