Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Elektrochemiczne wykrywanie tlenu w atmosferze kosmicznej Envirotech Online

Elektrochemiczne wykrywanie tlenu w atmosferze kosmicznej Envirotech Online

Studenci Uniwersytetu Leibniza w Hanowerze zostali wybrani do wysłania swojego kosmicznego eksperymentu na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Prom kosmiczny został wystrzelony w marcu wraz z eksperymentami Glücksklee i EC sensWbudowany czujnik tlenu.

Eksperyment ma na celu zbadanie partnerstwa między roślinami lucerny i bakteriami ryzobii w warunkach mikrograwitacji. Symbioza między rośliną a bakteriami prowadzi do samozapłodnienia. Grawitacja zwykle odgrywa ważną rolę we wzroście roślin; Dlatego zespół będzie monitorował samozapłodnienie i wzrost w warunkach kosmicznych.

Rośliny będą rosły na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pod ciągłym monitorowaniem za pomocą różnych czujników. Poziom tlenu będzie monitorowany za pomocą modułu czujnika EC Sense TB200B-ES1-O2-25%.

Zespół wybrał koniczynę nie tylko dlatego, że kojarzy się z szczęściem, ale także dlatego, że należy do rodziny roślin strączkowych, a zatem jest spokrewniona z groszkiem i soczewicą. Pokarmy te zawierają wysoki poziom białka i dlatego idealnie nadają się do spożycia podczas długich misji kosmicznych, aby zapewnić astronautom odpowiednie źródło pożywienia.

Zespół EC Sense jest niezwykle dumny, że jego technologia wyrusza w przestrzeń kosmiczną i wspiera przyszłych naukowców w tak ważnej misji.

READ  Megakometa — bardzo duża, wcześniej błędnie zidentyfikowana jako planeta karłowata! Zbliża się do naszego Układu Słonecznego The Weather Channel - Artykuły z The Weather Channel