Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

EKSKLUZYWNIE: Ponad 70 amerykańskich i brazylijskich prawodawców potępia sojusz Trump-Bolsonaro |  Jaira Bolsonaro

EKSKLUZYWNIE: Ponad 70 amerykańskich i brazylijskich prawodawców potępia sojusz Trump-Bolsonaro | Jaira Bolsonaro

Potępiło go ponad 70 postępowych prawodawców w Stanach Zjednoczonych i Brazylii Współpraca rodziny Bolsonaro z trumpistami w Stanach Zjednoczonych W celu obalenia wyborów w obu krajach i zażądania, aby zaangażowani zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

„Jako prawodawcy w Brazylii i Stanach Zjednoczonych jesteśmy zjednoczeni przeciwko wysiłkom autorytarnych i antydemokratycznych skrajnie prawicowych aktorów, by obalić wyniki legalnych wyborów i obalić nasze demokracje” – czytamy we wspólnym oświadczeniu, któremu przewodziła demokratyczna kongresmenka. . Ilhan Omar.

Oświadczenie, opublikowane w środę wieczorem, cytowało ich obu Niedzielny atak Przez zwolenników byłego prezydenta Jaira Bolsonaro na temat instytucji rządowych w Brasilii i tym podobnych Tamarod 6 stycznia 2021 W Waszyngtonie przez zwolenników Donalda Trumpa.

„Nie jest tajemnicą, że działają skrajnie prawicowi agitatorzy Brazylia Ustawodawcy, w tym 36 amerykańskich Demokratów i 35 brazylijskich postępowców, powiedzieli, że Stany Zjednoczone koordynują wysiłki.

Wskazali, że po brazylijskich wyborach 30 października, które wygrał prezydent Luiz Inacio Lula da Silva, syn pokonanego prezydenta i brazylijskiego kongresmana Eduardo Bolsonaro udał się na Florydę i spotkał się z Trumpem i jego byłymi współpracownikami Jasonem Millerem oraz Steve Bannon, który „zachęcał Bolsonaro do ubiegania się o wyniki”. Wybory w Brazylii”.

„Wkrótce po spotkaniach partia Bolsonaro próbowała unieważnić tysiące głosów” – czytamy w oświadczeniu. „Wszyscy zaangażowani muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności”.

Na ten fakt zwracali również uwagę ustawodawcy Bannon został uznany winnym niestosowania się do wezwania do sądu stawić się przed przesłuchaniami w Kongresie lub dostarczyć odpowiednie dokumenty dotyczące jego roli w powstaniu 6 stycznia dwa lata wcześniej.

Jair Bolsonaro udał się na Florydę 30 grudnia, dzień przed zakończeniem swojej prezydentury. Administracja Bidena nie skomentowała bezpośrednio jego statusu imigranta, ale wskazała, że ​​wiza A-1, która jest przeznaczona dla zagranicznych przywódców, wygaśnie po 30 dniach od zaprzestania zajmowania przez jej posiadacza wysokiego stanowiska, co oznacza, że ​​jeśli Bolsonaro wjedzie do kraju na takiej wizie Będzie musiał wyjechać do końca tego miesiąca. Departament powiedział również, że „poważnie” potraktuje każdą prośbę o ekstradycję rządu brazylijskiego.

READ  Aktualizacje na żywo dotyczące burzy w Nowym Jorku: Nor'easter przynosi do miasta najwięcej śniegu w ciągu dwóch lat

Były minister sprawiedliwości Bolsonaro Anderson Torres, który był odpowiedzialny za bezpieczeństwo w Brasilii, udał się do Orlando na Florydzie, gdzie przebywa były prezydent Brazylii, w weekend powstania, zamiast przygotowywać się do obrony budynków rządowych przed protestami. . Torres został zwolniony, jego dom został przeszukany i wydano nakaz jego aresztowania. Powiedział Był gotowy do powrotu Do Brazylii, by stawić się władzom.

W Brazylii toczy się dochodzenie w celu ustalenia zakresu i dokładności planowania niedzielnych zamieszek oraz ustalenia, czy były one częścią skoordynowanej próby zamachu stanu.

„Demokracje polegają na pokojowym przekazaniu władzy” – czytamy w oświadczeniu parlamentu. „Tak jak skrajnie prawicowi ekstremiści organizują swoje wysiłki, by podważyć demokrację, tak my musimy być zjednoczeni w naszych wysiłkach na rzecz jej ochrony”.