Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

EAM S Jaishankar rozmawia ze swoimi odpowiednikami z Polski i Portugalii

We wtorek minister spraw zagranicznych S Jaishankar rozmawiał ze swoimi odpowiednikami w Polsce i Portugalii, skupiając się na sposobach rozszerzenia wszechstronnej współpracy dwustronnej.

Po rozmowach telefonicznych z polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rau, Jaishankar powiedział, że nacisk kładziony jest na znaczenie większej wymiany politycznej, rozszerzenia handlu i płynniejszego podróżowania.

„Kompleksowy przegląd dzisiejszych relacji z FMRauZbigniew z Polski. Uzgodniono znaczenie większej liczby wymian politycznych, ekspansji handlowej, sprawnego podróżowania i konsultacji regionalnych” – napisał na Twitterze.

„Nie możemy się doczekać, aby wkrótce powitać go w Indiach” – dodał Jaishankar.

Po rozmowach z portugalskim ministrem spraw zagranicznych Augusto Santosem Silvą Jaishankar powiedział, że Indie liczą na silne wsparcie Portugalii w rozwijaniu stosunków z Europą.

„Zadzwoń do mojego portugalskiego przyjaciela FM Augusto Santosa Silvy. Omów sytuację Covid. Spotkanie przywódców Indii i Unii Europejskiej w Porto oraz umowa o migracji i mobilności z Portugalią były kamieniami milowymi w 2021 roku” – powiedział minister spraw zagranicznych.

„Liczę na silne wsparcie Portugalii w rozwijaniu stosunków Indii z Europą” – powiedział.

W osobnym tweecie Jaishankar pogratulował również Wopke Hoekstrze nominacji na stanowisko wicepremiera i ministra spraw zagranicznych Holandii.

„Gratuluję WBHoekstrze nominacji na stanowisko wicepremiera i ministra spraw zagranicznych Holandii. Nie możemy się doczekać współpracy z nim w celu wzmocnienia naszego silnego partnerstwa” – powiedział.

W ciągu ostatnich kilku dni Jaishankar rozmawiał ze swoimi odpowiednikami z USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Sri Lanki, Bangladeszu, Nepalu, Singapuru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Nigerii.

Rozmawiał także z ministrami spraw zagranicznych Egiptu, Izraela, Australii, Indonezji, Malediwów, Bhutanu, Iranu i Francji.

(Tytuł i obraz tego raportu mogły zostać przerobione tylko przez personel Business Standard; reszta treści jest generowana automatycznie z udostępnionego kanału.)

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze starał się dostarczać aktualne informacje i komentarze na temat wydarzeń, które są dla Ciebie ważne i mają szersze implikacje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze nieustanne zachęty i opinie na temat tego, jak możemy ulepszyć nasze oferty, jeszcze bardziej wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w realizację tych ideałów. Nawet w tych trudnych czasach spowodowanych przez Covid-19, nadal jesteśmy zobowiązani do informowania Cię na bieżąco o zaufanych wiadomościach, autorytatywnych opiniach i wnikliwych komentarzach na temat istotnych aktualnych problemów.
Mamy jednak prośbę.

READ  Raport: Cyberatak uderza w Ukrainę, Rosja przenosi więcej wojsk

Walcząc z ekonomicznymi skutkami pandemii, potrzebujemy Waszego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal dostarczać Wam więcej wysokiej jakości treści. Nasz formularz subskrypcji spotkał się z zachęcającą odpowiedzią od wielu z Was, którzy subskrybowali nasze treści online. Większe subskrybowanie naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele polegające na dostarczaniu lepszych i bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie w postaci większej liczby subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, do którego jesteśmy zobowiązani.

Wsparcie jakości prasy i Subskrybuj Business Standard.

edytor cyfrowy