Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy rok to czas na zrewidowanie tej historii i sprawdzenie marketingu

Ira Justin

NCET pomaga odkrywać biznes i technologię.

Z nadejściem Nowego Roku nadszedł czas, aby ponownie ocenić swoją strategię i taktykę marketingową — a co najważniejsze, nadszedł czas, aby sprawdzić swoje wiadomości i historię. W świecie biznesu Twoja historia jest Twoim najważniejszym narzędziem. Jest też najtańszy i zazwyczaj najbardziej zaniedbany.

Prawidłowo przeprowadzony marketing dla małych firm może być bardzo skuteczny i pomóc firmie w rozwoju. Jednak gdy robi się to niewłaściwie, firmy w końcu rozmawiają ze sobą, a nie ze swoimi klientami. Ta katastrofalna awaria przesyłania wiadomości skutkuje utratą przychodów.

Opowiadanie historii biznesowej powinno być przemyślane i dobrze przygotowane. Każde słowo powinno mieć określony cel, a każde wyrażenie powinno odzwierciedlać świadczone przez Ciebie usługi lub sprzedawane przez Ciebie produkty.

Wyobraź sobie warsztat samochodowy, który przez lata specjalizował się w produkcji tylko jednego zagranicznego samochodu, ale wszystkie znaki, reklamy i wiadomości odzwierciedlają samochody zagraniczne. Ludzie bardzo szybko się zdenerwują, gdy dowiedzą się, że jesteś profesjonalnym usługodawcą i nie budujesz własnego samochodu.