Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – pierwsze wiadomości

Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – pierwsze wiadomości

Dzisiejsze podsumowanie wiadomości w Polsce
Kalbar/TFN

Zacznij dzień od podsumowania dzisiejszych najważniejszych wiadomości z czołowych polskich serwisów informacyjnych.

TVPIinfo.pl – Prezydent Polski Andrzej Duda powołał się na państwowy kanał informacyjny, powołując się na odszkodowania od Niemiec za szkody II wojny światowej, których Polska domaga się. Duda powiedział tygodnikowi „Gazeta Polska”, że Niemcy zrobią wszystko, aby uniknąć płacenia reparacji, ponieważ będzie to kosztować dużo pieniędzy. Według raportu przygotowanego przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość (PiS), straty materialne poniesione przez Warszawę podczas II wojny światowej oszacowano na 380 mld zł (80,8 mld euro). „To dużo pieniędzy, które wpłyną finansowo na każdego niemieckiego podatnika. Ale my zasłużyliśmy na te odszkodowania” – powiedział Duda.

Wyborcza.pl – Duży prywatny dziennik opublikował wiadomość, że Izba Lekarska (samorządny, autonomiczny organ) chce zweryfikować kwalifikacje absolwentów medycyny przed dopuszczeniem ich do wykonywania zawodu lekarza. W związku z niedoborem lekarzy w Polsce rząd zezwolił ostatnio uczelniom niemedycznym, w tym prywatnym, na oferowanie kursów medycznych. Polska Izba Lekarska kwestionuje jakość nowo otwieranych oddziałów medycznych.

RMF24.pl – Największy prywatny nadawca radiowy ma swój artykuł w ankiecie przeprowadzonej przez United Surveys. Według wyników 70 proc. Polaków uważa, że ​​NBP i RPP nie walczą skutecznie z inflacją. We wrześniu CPI wyniósł 17,2 proc. Mniej niż jedna piąta (18 procent) ankietowanych stwierdziła, że ​​firmy te walczą z inflacją. Respondentów zapytano również, jakie wydatki chcieliby obniżyć. Wśród nich 19,1 proc. wymieniło rozrywkę, a 18,5% zmniejszyło liczbę wizyt w restauracjach.

rp.pl – Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował raport, że liczba freelancerów w Polsce wzrosła o ponad 300 tys., czyli o 12 proc. więcej niż na koniec 2021 roku. Według Useme, strony internetowej oferującej usługi dla freelancerów, większość to millenialsi w wieku 26-35 lat. „To pokolenie, podobnie jak pokolenie Z (kohorta demograficzna po millenialsi), ceni sobie elastyczność pracy. Dlatego wielu z nich wchodzi na rynek freelancerów bez doświadczenia jako pełnoetatowy pracownik” – powiedział Przemysław Głosny z Useme.

READ  Eksperci na burzę mózgów w Polsce