Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dziesiątki tysięcy protestują przeciwko przymusowym strajkom Covid w Austrii | Austria

Dziesiątki tysięcy zgromadziły się w austriackiej stolicy Wiedniu, by zaprotestować przeciwko temu Obowiązkowe szczepionki przeciw krowim I nakazy odosobnienia w domu dla tych, którzy jeszcze nie otrzymali pchnięć.

Policja poinformowała, że ​​w sobotę w demonstracji wzięło udział około 44 000 osób, co jest ostatnim z serii masowych protestów w weekend od tego czasu. Austria W zeszłym miesiącu stał się pierwszym krajem w Unii Europejskiej, który ogłosił, że wprowadzi obowiązkowe szczepionki przeciw Covid.

a Częściowe odosobnienie od ostatniego miesiąca kończy się w niedzielę Do szczepienia, ale ci, którzy nie otrzymali wymaganych dawek, pozostaną w domu.

„Nie dla szczepień przeciwko wybuchowi” – ​​głosił jeden z transparentów protestacyjnych. Inny powiedział: „Nie jestem neonazistą ani chuliganem, walczę o wolność i przeciwko szczepionce”.

Szczepienia powinny być obowiązkowe od lutego dla wszystkich osób powyżej 14 roku życia, chyba że zostaną zwolnione ze względów zdrowotnych.

Rząd powiedział, że nikt nie zostanie przymusowo zaszczepiony, ale ci, którzy odmówiliby szczepienia, musieliby zapłacić początkową grzywnę w wysokości 600 euro (510 funtów), która może następnie wzrosnąć do 3600 euro, jeśli nie zostanie uregulowana.

47-letnia Manuela powiedziała, że ​​pojechała do stolicy, aby wziąć udział w proteście. Dlaczego „wykluczyć tych, którzy nie zostali zaszczepieni, zwłaszcza dzieci?” – spytała Manuela. Powiedziała, że ​​otrzymała szczepienie, ale nie chciała, aby wymieniano jej nazwisko. „To niewiarygodne wyróżnienie nie móc wysłać dziecka na lekcje tańca, tenisa czy pływania”.

Analia, 44-letnia nauczycielka skrzypiec, która również odmówiła ujawnienia swojego nazwiska, powiedziała, że ​​„nie w tym kierunku powinna podążać demokracja”. „Możemy mieć różne opinie i wartości, ale żyjemy razem swobodnie” – powiedziała.

Szereg grup zwanych w sobotę wiecami, w tym skrajnie prawicowa Partia Wolności kierowana przez lidera Herberta Kekela.

READ  David Attenborough kontra aloes: Jak dźgnął 95-letnią roślinę | David Attenborough