Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Co najmniej czterech zabitych w huraganach, które przetoczyły się przez środkowy zachód Stanów Zjednoczonych

Co najmniej cztery osoby w poprzek Tennessee i Arkansas zginął w trudnych warunkach pogodowych, podczas gdy ekipy ratunkowe w południowym Illinois odpowiedziały na doniesienia o pracownikach uwięzionych w a Amazonka Magazyn po jego dachu zawalił się od burzy.

Silne burze, uważane przez niektórych za huragany, przetoczyły się przez zachodnią Amerykę Środkową i część południa od piątku do soboty rano.

W Tennessee zgłoszono dwie zgony w wyniku burzy w północno-zachodnim rogu stanu, powiedział Dean Flair, rzecznik Agencji Zarządzania Kryzysowego Tennessee.

Pojazdy uprzywilejowane poza centrum frachtowym Amazon

Trzecią śmierć odnotowano w sąsiedniej prowincji Obion. Pan Flair powiedział, że Departament Zdrowia Tennessee potwierdził zgony, ale żadne dalsze szczegóły nie zostały natychmiast ujawnione.

Tornado uderzyło w dom opieki Monnet Manor w Arkansas w piątek wieczorem, zabijając jedną osobę i uwięziając 20 osób w środku, gdy budynek się zawalił, powiedział sędzia hrabstwa Craigsand Marvin Day.

Gubernator Kentucky Andy Bashir powiedział, że w Kentucky, gdzie zgłoszono kilka potencjalnych tornad, oczekuje się wielu zgonów. W sobotę rano ogłoszono stan wyjątkowy.

„To burza wśród podobnych, której nie widzieliśmy wcześniej” – powiedział, przyznając, że nie był w stanie dotrzeć do niektórych członków swojej rodziny na dotkniętym obszarze.

W międzyczasie do magazynu w pobliżu Edwardsville w stanie Illinois wjechało co najmniej 100 pojazdów ratunkowych. Zawaliła się ściana o długości boiska piłkarskiego, a także dach nad nią.Nie było od razu jasne, czy został ranny i ile osób zostało rannych, ale Agencja Zarządzania Kryzysowego Collinsville Illinois na Facebooku nazwała to „wypadkiem masowym”.

Nagrania telewizyjne z miejsca zdarzenia pokazywały autobusy przewożące ludzi z budynku, a co najmniej jedną osobę widziano na noszach zabranych do helikoptera medycznego.

The Belleville News-Democrat donosi, że centrum logistyczne Amazon w Edwardsville zostało otwarte w 2016 roku z dwoma magazynami o powierzchni 1,5 miliona stóp kwadratowych. Magazyny służą do przechowywania towarów do momentu ich wysłania do klientów.

READ  Chiny uderzają w USA, gdy okręt wojenny wpływa do Cieśniny Tajwańskiej – „niszczyciel pokoju i stabilności!” | świat | Aktualności

„Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników i partnerów jest obecnie naszym najwyższym priorytetem” – powiedział Amazon w pisemnym oświadczeniu w piątek wieczorem.

„Oceniamy sytuację i udostępnimy dodatkowe informacje, gdy będą dostępne”.

Nie było od razu jasne, czy uszkodzenie magazynu Amazon było spowodowane przez burze na wprost, czy huragan, ale poważne tornado zostało zgłoszone w okolicy Edwardsville mniej więcej w czasie, gdy budynek został uszkodzony. Biuro National Weather Service w pobliżu St. Louis opublikowało raporty o „potwierdzonych radarem tornadach” w okolicy Edwardsville.

Upadek nastąpił jako potężna burza z piorunami i prawdopodobnie huragan, który uderzył w obszar St. Louis. W niektórych częściach hrabstw St. Charles i St. Louis w stanie Missouri odnotowano wiatry o prędkości do 70 mil na godzinę.