Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dyrektor generalny OceanGate, Stockton Rush, był „zmieszany” po tym, jak komisarze zespołu wyszli na testowe nurkowanie…

Dyrektor generalny OceanGate, Stockton Rush, był „zmieszany” po tym, jak komisarze zespołu wyszli na testowe nurkowanie…

30 czerwca 2023, 13:53

Dyrektor generalny OceanGate, Stockton Rush, był „zmieszany” z komunikatem łodzi podwodnej.

Zdjęcie: Alamy/Media społecznościowe/Materiały informacyjne


Fotograf dokumentalny powiedział, że dyrektor generalny OceanGate, Stockton Rush, był „zmieszany”, gdy systemy uległy awarii podczas nurkowania testowego na łodzi podwodnej Titan.

Podróżowanie łodzią podwodną przypominało „grę w rosyjską ruletkę”, powiedział Brian Wade, operator kamery w serii Expedition Unknown, sugerując, że statek stawał się coraz słabszy z każdą wyprawą do wraku Titanica.

Powiedział, że podczas nurkowania testowego w maju 2021 r., podczas którego on i jego zespół przepłynęli 100 stóp, systemy łączności łodzi podwodnej nie działały prawidłowo, a układ napędowy uległ awarii.

Weed wyjaśnił, że Rush próbował zrestartować system łodzi podwodnej, a także użył ekranów dotykowych statku do rozwiązania problemów z jednostką.

Czytaj więcej: Dyrektor generalny OceanGate, Stockton Rush, wierzy, że „anomalie” można wykryć w subskrypcjach „przed krytycznym ciśnieniem”, ujawnia pytania i odpowiedzi z 2020 r.

Czytaj więcej: Dyrektor generalny OceanGate, Stockton Rush, chwalił się „przeterminowanymi” materiałami użytymi do budowy łodzi podwodnej, mówi pasażer, który prawie dołączył

Pod Tytanem

Pod Tytanem.

Zdjęcie: Getty


„Można powiedzieć, że był zdenerwowany i bardzo niezadowolony z występu” – powiedział Wade dla Associated Press.

Ale on próbował ją poniżyć, próbował znaleźć wymówki”.

Weed i jego zespół zamierzali wyprodukować film dokumentalny przedstawiający łódź podwodną OceanGate, ale postanowili nie nurkować w pełni na Tytanie ze względów bezpieczeństwa.

„Czułem, że za każdym razem, gdy statek opadał, stawał się coraz słabszy” – powiedział.

„To trochę jak gra w rosyjską ruletkę”.

Dowódca łodzi podwodnej był zszokowany małymi ludzkimi szczątkami

Po nurkowaniu testowym firma produkcyjna Weed rozmawiała z anonimowym konsultantem Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, aby przejrzeć łódź podwodną, ​​powiedział AP.

Ostrzegali, że kadłub Titana z włókna węglowego nie pozostanie w pełni funkcjonalny po wielu głębokich nurkowaniach.

Pięciu pasażerów zginęło w „katastrofalnej implozji” w zeszłym tygodniu po tym, jak ratownicy spędzili kilka dni na poszukiwaniu zaginionego statku.

Ci, którzy dołączają do Rush na łodzi podwodnej, to brytyjski miliarder Hamish Harding, francuski odkrywca Paul-Henri Nargoulet, pakistański biznesmen Shahzada Dawood i jego syn Suleiman.

Po incydencie okazało się, że obawy dotyczące bezpieczeństwa były już wielokrotnie zgłaszane, a kilka osób, w tym Ross Kemp i YouTuber Mr Beast, wycofało się z podobnych podróży.

READ  Finlandia, nowy członek NATO, zostaje zaprzysiężona w rządzie uważanym za najbardziej prawicowy w kraju od dziesięcioleci