Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dwóch nauczycieli ze Szkoły Publicznej Albuquerque zostało wybranych do nauczania w Polsce

ALBUQUERQUE, NM (KRQE) – Dwóch nauczycieli Albuquerque spędza część swojego lata w Polsce, pomagając angielskim uczniom uciec z Ukrainy z powodu wojny. Pomimo ośmiogodzinnej różnicy czasu i nierównego Wi-Fi, KRQE News 13 dogonił dwóch nauczycieli.

Irene Trujillo i Kate Riley są nauczycielami APS i członkami Federacji Nauczycieli Albuquerque. 15 edukatorów ze Stanów Zjednoczonych dołączyło do nauczycieli z innych krajów, aby uczyć polskich i ukraińskich uczniów na obozie letnim. Część ich uczniów ostatni rok szkolny spędziła uciekając przed wojną na Ukrainie.

„Powiedziano nam, że straż pożarna ma różne systemy alarmowe. Niektórzy z naszych studentów z Ukrainy martwili się syrenami i tak dalej, więc musieliśmy na początku porozmawiać o tym, że wszyscy tu są bezpieczni, jesteśmy za granicą i wszystko jest w porządku, ” powiedział nauczyciel sztuki Riley. .Wilson Gimnazjum.

Wychowawcy uczą języka angielskiego uczniów w wieku od 10 do 16 lat, ale są również w stanie wykonywać z nimi zabawne zajęcia, takie jak pszczelarstwo, boks i ogniska.

„Dzieci są dziećmi, gdziekolwiek jesteś. Myślę, że naprawdę fajnie było to zobaczyć. Dzieci chcą się dobrze bawić w klasie i chcą się uczyć” – powiedział Trujillo, nauczyciel pierwszej klasy w Lavaland Elementary. „Chcą być kochani i dobrze się bawić”.

Nauczyciele powiedzieli, że przyniosą wiedzę z tego doświadczenia swoim uczniom w Albuquerque.

„Znowu wiele się nauczyłem od różnych osób, które z nami pracują, więc wszystko sprowadza się do podstawowych rzeczy, takich jak strategie w klasie i tego, jak różni ludzie na całym świecie i w naszym kraju uczą inaczej niż my tutaj w Nowym Meksyku” – powiedział Riley .

To, wraz z lekcjami prowadzonymi przez ich polskich i ukraińskich uczniów.

„Myślę, że ważne jest, aby studenci myśleli o Ukrainie i pamiętali, że są cywilami i myślą o tamtejszych ludziach” – powiedział Trujillo.

READ  Polska zwraca się do UE o wyjaśnienie wzrostu emisji dwutlenku węgla w związku z obawami spekulacyjnymi

Nauczyciele mówią, że w prowadzenie kolonii zaangażowanych jest kilka organizacji, m.in. NATAN i Folkowisko. O tej możliwości dowiedzieli się dzięki ich związkowi, Federacji Nauczycieli Albuquerque. Trujillo i Riley przybyli do Polski na początku tego miesiąca i powrócą do Albuquerque na początku sierpnia.