Drużyna USA kończy zwycięstwo nad Polską;  Zjednoczeni w finale pucharu

Drużyna USA kończy zwycięstwo nad Polską; Zjednoczeni w finale pucharu

SYDNEY, Australia — Stany Zjednoczone prowadziły w piątek 2:0 z Polską w półfinale Pucharu Stanów Zjednoczonych, a Amerykanin Taylor Fritz zakończył pracę w sobotę rano.

W meczu singlowym mężczyzn nr 1 pokonał broniącego tytułu mistrza Indian Wells, Huberta Hurcoxa 7:6(5), 7:6(5), dając swojemu krajowi niekwestionowane prowadzenie 3:0. Jessica Pegula z łatwością pokonała nr 1 na świecie Ikę Svidek i Frances Diafoe, dając Amerykanom pierwsze dwa punkty.

Za Fritzem uplasowała się Madison Keys, która pokonała Magdę Lynette 6:4, 6:2. Następnie Fritz i Pegula wygrali 6:7(5), 6:4 i 5:0. [10-6] W deblu mieszanym wygrali z Łukaszem Kubotem i Aliją Roszolską. Drużyna USA prowadzi 4:0 w grze podwójnej mieszanej w Sydney.

„Wspaniale było dzisiaj wygrać, aby dać nam zwycięstwo” – powiedział Fritz. „Nie mam wątpliwości, że gdybym przegrał, inni koledzy z drużyny wygraliby. Ale dużo grałem w Team USA. Myślę, że tym razem dziewczyny w naszej drużynie to ogromna przewaga. To sprawia, że ​​​​cały zespół dużo silniejszy. Jestem naprawdę podekscytowany, że pojadę do finału i będziemy ciężko pracować przez cały tydzień. Myślę, że byliśmy faworytami.

W meczu o mistrzostwo Stany Zjednoczone zmierzą się z Włochami lub Grecją. W półfinale Włochy prowadzą z Grecją 2:0.

„Myślę, że najlepszy serwis prawdopodobnie przekroczy linię”, przewidział Tiafoe na piątkowe popołudniowe starcie Fritz/Hurkacz.

Okazał się proroczy. Fritz zdobył 88% swoich punktów za pierwszy serwis i był w stanie manewrować w wygodnych pozycjach na punktach za swoim serwisem.

Hurcox zdobył dwa sety w pierwszym secie przy stanie 5:4. Polak spudłował forhend na korcie w środku wymiany przy pierwszej okazji i zwrot z forhendu przy drugiej. Zmarnowanie tych okazji dowiodło jego upadku.

Napięcie na arenie Kena Rosewalla można było ciąć nożem podczas pierwszego seta w tie-breaku, ponieważ nikt nie stracił małej przewagi w pierwszych 11 punktach. Fritz zdołał przejąć inicjatywę w swoim pierwszym secie i wymusił błąd z bekhendu Hurcoxa, który wpadł do siatki.

READ  Francuski EDF zaproponował budowę sześciu reaktorów jądrowych w Polsce

Hurcox miał szanse na pierwszą przerwę w meczu przy 5-5, 15-40 po serwisie Fritza w drugim secie, ale Amerykanin obronił ich mocnym serwisem i wolejem forhendowym. Polak był w stanie wymusić decydującą decyzję dwoma serwisami przy stanie 5:4 w dogrywce, ale spudłował dwa forhendy, co pozwoliło Fritzowi zakończyć mecz, a wraz z nim remis.

Keyes podzielił dwa poprzednie spotkania z Lynette w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. W rzeczywistości Lynette odniosła również zwycięstwo w konkursie drużynowym – zwycięstwo 6-4, 4-6, 6-2 w finale Billie Jean King Cup w listopadzie.

Obaj gracze wnieśli niepokonany rekord United Cup do turnieju, a Keys obronił go z dominującą siłą. W ciasnym pierwszym secie nie napotkał punktu przełamania, jednocześnie stale stwarzając szanse na powrót. Chociaż Lynette była w stanie odeprzeć pierwsze dwa break pointy, z którymi się spotkała, w drugim i szóstym meczu Keys wykorzystała swoją czwartą część dnia – i set point – uderzając bekhendowym młotem zwrotnym.

Wzniosły dropshot utorował drogę do jedynej przerwy serwisowej Lynette w pierwszym gemie drugiego seta, ale Keys zareagowała, skupiając się na natychmiastowym przełamaniu i zatoczeniu sześciu z ostatnich siedmiu gemów meczu.