Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DPS Srinagar zajął drugie miejsce w konkursie filmowym

Srinagar, 13 listopada: Delhi Public School (DPS) Srinagar zajęła drugie miejsce za Aash in Film Festival „Reel to Real”.

Niedawno odbył się ogólnopolski konkurs filmowy Fundacji Edukacji i Przywództwa Globalnego. Spośród 175 uczestniczących szkół 13 zostało nominowanych do finału.

Żyć, co oznacza nadzieję, to równoległa opowieść o dwóch synach o różnych sytuacjach rodzinnych i pochodzeniu. Obaj chłopcy tracą ojca przez Covid-19. Dwaj chłopcy pomogli sobie nawzajem i podnieśli się nawzajem, aż w końcu odnieśli sukces. Obaj chłopcy wnoszą nadzieję w swoje życie.

Saadia Nazar, uczennica 11 klasy, powiedziała, że ​​rywalizacja była bardzo ciężka. „Dla nas też było to bardzo trudne. Ciężką pracą udało nam się przez to przejść. Największą przeszkodą był Covid-19. Trudno było zarządzać wszystkim w krótkim czasie. Nasz nauczyciel zadzwonił do nas kilka dni temu i opowiedział nam o filmie Żaden nauczyciel nie mógł nam pomóc w reżyserowaniu lub filmowaniu, powiedziała: „Wszystko robili tylko uczniowie”.

Saadia, która reżyseruje film, po 7 latach szkolnego doświadczenia teatralnego jest również autorką publikacji.

Powiedziała, że ​​jej rodzice zawsze ją wspierali. „Mówią mi, abym podążał ścieżką serca i robił wszystko dobrze. Nasza szkoła dała nam wszelkie możliwości. Krytycy też tam są, ale nie wolno przestać”.

Scenariusz filmu napisał uczeń dziewiątej klasy Abdullah bin Al-Zubayr, który reprezentował szkołę podczas pokazu filmu i nagrody. Inne postacie w filmie to Maureen Shahimiri, Mosaddegh Roshan, Arwa Amin, Fatima Andrabi i Hadi Imtiaz.

Maureen, studentka 12. standardu, zagrała w filmie bogatego chłopca. Będąc pasjonatem aktorstwa, Mourid założył również swój kanał na YouTube. Jego ojciec jest socjologiem i cieszy się pełnym poparciem rodziny.

Powiedział: „Przez moją rolę chciałem przekazać wiadomość, że należy być w stanie właściwie korzystać z zasobów, nawet jeśli są one obfite. Kolejna postać grająca biednego chłopca, który prowadzi mnie na właściwą drogę, a moja rodzina pomaga mu zostać lekarzem Film daje nam nadzieję na to, że sprawy mają lepsze zakończenie.”

READ  Tajemnica mocy Monkey D. Garpa w aktorskich wydarzeniach z „One Piece” – w jaki sposób dziadek Monkey D. Luffy’ego stał się tak potężny?

Ponieważ interesuje go praca socjalna, powiedział Mourid, młodzi ludzie powinni wykorzystywać swoje talenty w sposób produktywny, a rodzice powinni wspierać swoje dzieci.

Konkurs filmowy odbywa się corocznie, a studenci w przyszłym roku stawiają na pierwsze miejsce.

Wcześniej w 2018 roku szkoła zajęła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym we współpracy z UNICEF pod hasłem Zdrowie Psychiczne. Film „Tanav” jest również dostępny na YouTube.

„Czujemy się bardzo dumni z naszych uczniów. Nasi uczniowie są utalentowani i co roku pokazujemy nasze talenty” – powiedział Sajid Rishi, koordynator programu, nauczyciel języka i teatru w szkole.

Mówiąc o filmie, powiedział: „Niektórzy uczniowie w niekorzystnej sytuacji nie są w stanie właściwie się uczyć z powodu braku środków. Możemy im pomóc w trudnych czasach. I to właśnie chcieliśmy pokazać w filmie”.

Mówiąc o szkole, powiedział: „Mamy zaawansowany teatr, w którym narażamy uczniów na takie rzeczy. Mamy też stację radiową. Uczniowie otrzymują platformę do przygotowania. Studenci są zainteresowani i te rzeczy odciągają ich od wszystkich zło i złe rzeczy. Musimy tylko doskonalić ich umiejętności.

Gratulując uczniom, zastępca dyrektora Shafak Afshan powiedział: „To powód do dumy, że zespół szkolny wyprodukował wrażliwy i prowokujący do myślenia film, ukazując ich świadomość rzeczywistości społecznej i wartość sztuki w czołówce kwestii społecznych”.

Gratulując uczniom, prezes DPS Srinagar, Vijay Dar, powiedział: „To tak niezwykłe osiągnięcie, że nasi uczniowie tworzą tak piękne dzieła. W DPS Srinagar zawsze staraliśmy się przyspieszyć i zidentyfikować wysokiej jakości talenty, które mogą zaprezentować historie z Kaszmir nie tylko na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.Stoimy na tym osiągnięciu.Wszystkim gratulujemy.”