Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dostawca powierzchni biurowej IWG twierdzi, że nowe zmienne Covid-19 obniżą zyski | IWG

IWG, największy na świecie dostawca elastycznych przestrzeni, powiedział, że zamknięcia i nowe warianty Covid spowodują w tym roku zarobki „znacznie poniżej” poziomów z 2020 roku.

Firma, wcześniej znana jako Regus, odnotowała roczną stratę w wysokości 620 mln funtów w 2020 r., kiedy jej finanse zostały dotknięte zasadami dystansu społecznego, a praca w domu doprowadziła do pustych biur.

Notowana na giełdzie w Wielkiej Brytanii firma z siedzibą w Szwajcarii odnotowała silne ożywienie na niektórych rynkach, w tym w USA. Jednak poziomy obłożenia w całej grupie były niższe niż oczekiwano ze względu na „przedłużający się wpływ Covid-19, w tym ciągłe ograniczenia blokady i pojawienie się nowych rodzajów wirusów na niektórych rynkach”.

„W związku z tym opóźni to oczekiwane ożywienie w naszej działalności, a biorąc pod uwagę ożywienie operacyjne grupy, oczekuje się, że będzie miało znaczący wpływ na wyniki grupy w 2021 r.” – powiedziała IWG, dodając, że podstawowe zyski będą „znacznie niższe” poziom w 2020 roku.

Wiadomość sprawiła, że ​​akcje IWG spadły o ponad 15% do 310 pensów w poniedziałek rano.

IWG opiera się na rosnącej popularności pracy hybrydowej, ponieważ rosnąca lista firm pozwala swoim pracownikom dzielić tydzień między domem a biurem, ale niekoniecznie w centrali firmy.

Firma poinformowała, że ​​dostrzega „bezprecedensowy popyt” na elastyczne pakiety pracy i jest w trakcie finalizowania szeregu porozumień. . „Mamy rosnącą grupę klientów korporacyjnych korzystających z umów obejmujących całą sieć, a przychody z usług zaczynają się poprawiać” – powiedziała.

Dostawca powierzchni do pracy podpisał globalną umowę z londyńskim Standard Chartered, która umożliwi 95 000 pracowników dostęp do 3300 biur IWG na całym świecie, które mogą znajdować się bliżej ich domów niż prywatnych lokalizacji pożyczkodawcy.

Subskrybuj codzienny e-mail Business Today

Dwie trzecie biur IWG znajduje się na przedmieściach iw mniejszych miejscowościach, a jedna trzecia w większych miastach.

READ  Fizycy wyjaśniają tajemniczą „oddzielną zorzę polarną” na Marsie

W kwietniu firma osiągnęła również porozumienie z rządem Wielkiej Brytanii, które umożliwiłoby urzędnikom służby cywilnej dostęp do prywatnych biur w budynkach IWG w 10 miastach.

IWG, która ma 300 biur w Wielkiej Brytanii, przewidziała, że ​​złagodzenie ograniczeń blokad i bezprecedensowy popyt na pracę hybrydową pomoże poprawić rentowność i generowanie gotówki od 2022 roku.