Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Donald Trump przemawia przez wideo na globalnym skrajnie prawicowym wiecu w Hiszpanii

Były prezydent USA Donald Trump poparł hiszpańską skrajną prawicę w filmie pokazanym na wiecu w Madrycie, który zawierał również wiadomości od wybitnych gwiazd populistycznej prawicy w Europie, takich jak Włoch Giorgia Meloni i Viktor Orbán z Węgier.

W nagraniu, które trwało mniej niż 40 sekund, gdy Trump był w samolocie, Trump podziękował skrajnie prawicowemu hiszpańskiemu Foxowi i jego przywódcy Santiago Abascalowi za to, co określił jako wspaniałą pracę, którą wykonują.

„Musimy upewnić się, że chronimy nasze granice i robimy wiele bardzo konserwatywnych rzeczy” – powiedział Trump.

Hiszpania jest wspaniałym krajem i chcemy, aby była wspaniałym krajem. Więc gratulacje dla Vox za wiele wspaniałych wiadomości, które wysyłasz do mieszkańców Hiszpanii i ludzi na całym świecie.

Vox przykuł uwagę narodową na hiszpańskiej scenie politycznej w 2019 r., kiedy stał się trzecią co do wielkości siłą w hiszpańskim parlamencie po wyborach, które doprowadziły do ​​tego, że nacjonalistyczna lewicowa koalicja nadal była u władzy.

Przesłanie Vox obejmuje zerową tolerancję dla katalońskiego separatyzmu, pogardę dla równości płci, jadowitą retorykę przeciwko nieuprawnionej imigracji z Afryki i zarówno rekonkwistę średniowiecznej Hiszpanii przyjęcia islamu, jak i spuściznę dwudziestowiecznej dyktatury generała Francisco Franco.

Pascal odwzajemnił komplement, kiedy wyszedł na scenę w plenerze po kolejnych przekazach wideo prawicowych polityków w Europie i Ameryce Południowej oraz osobistym przemówieniu polskiego premiera Mateusza Morawieckiego.

Dziękuję Prezydentowi Donaldowi Trumpowi, wizjonerowi w walce o suwerenne narody, wizjonerowi w walce o bezpieczne granice, który musiał cierpieć (ataki) ze strony najpotężniejszej instytucji świata i największego ataku medialnego, jakiego mógł kiedykolwiek dokonać światowy przywódca, Apascal opowiadał kilkutysięcznemu tłumowi, że musiał stawić mu czoła w niedawnej pamięci, a wielu z nich wymachiwało czerwonymi i żółtymi hiszpańskimi flagami.

Mimo oszałamiającego wzrostu partia kierowana przez Abascala nie spełniła oczekiwań, jakie postawiła sobie w tegorocznych konkursach regionalnych i przeżyła pierwszą poważną walkę wewnątrz swoich liderów. Vox patrzy teraz na wybory regionalne i samorządowe w przyszłym roku, ponieważ stara się wyprzedzić tradycyjnych konserwatystów w Hiszpanii.

READ  Xi prowadzi rozmowy telefoniczne z polskim prezydentem Xinhua

Coroczne spotkanie odbywa się zaledwie kilka tygodni po tym, jak Abascal i reszta skrajnej prawicy w Europie świętowała zwycięstwo neofaszystowskiej partii Meloni, Braci Włoch.

Nagrane na taśmę przesłanie Meloni zajęło kilka minut i skupiło się na jej priorytetach, gdy przygotowuje się do objęcia stanowiska premiera Włoch: dążeniu do ograniczenia cen energii w Unii Europejskiej i przywróceniu samowystarczalności gospodarczej.

Zwycięstwo Meloniego martwi przywódców Unii Europejskiej, że Włochy, trzecia co do wielkości gospodarka w bloku, mogą postawić interesy narodowe na pierwszym miejscu, tak jak robią to Węgry i Polska.

Nie jesteśmy potworami, ludzie to rozumieją. Niech żyje Vox, niech żyje Hiszpania, niech żyje Włochy, niech żyje patrioci Europy? – powiedział Meloni.

Tylko wygrywając nasz kraj, Europa może stać się politycznym gigantem, jakiego pragniemy, a nie biurokratycznym gigantem.

Na wiecu Vox pojawiły się także wideo byłego prezydenta Kolumbii Faro Uribe, prawicowego chilijskiego polityka Jose Antonio Caste, córki byłej prezydent Boliwii, Janine Eze, i amerykańskiego senatora republikańskiego Teda Cruza.

Z jednej strony są globalne elity i globalna lewica, która stale narasta przemoc i zastraszanie, a z drugiej konserwatywni populiści, którzy podzielają wartości Boga, Ojczyzny, rodziny i wolności – powiedział Cruz.

Czasami lewica odnosi poważne zwycięstwa, jak widzieliśmy w Kolumbii. Czasami dobrzy ludzie wygrywają, jak widzieliśmy we Włoszech”.

Cruz powiedział, że ma nadzieję, że zdobycze światowej prawicy obejmą miażdżące zwycięstwo Republikanów w wyborach parlamentarnych w USA w przyszłym miesiącu.

Trump prowadził kampanię na rzecz prawicowych kandydatów w wyborach 8 listopada i rozważa kolejne wybory prezydenckie.

(Tytuł i obraz tego raportu mogły zostać przerobione tylko przez personel Business Standard; reszta treści jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)