Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Doctor Strange in the Multiverse of Madness” to MCU w najbardziej niedoskonale ambitnym wydaniu

„Doctor Strange in the Multiverse of Madness” to MCU w najbardziej niedoskonale ambitnym wydaniu

Całkowicie uzasadnioną krytyką współczesnego przemysłu filmowego jest to, że wszystko stało się zbyt bezpieczne, a chęć utrzymania gwarantowanej taryfy faksowej, aby regularnie zarabiać duże pieniądze w kasie, ma pierwszeństwo przed chęcią lub ambicją do podejmowania ryzyka. Chociaż Marvel Cinematic Universe był czasami współwinny, nikt nigdy nie zostanie oskarżony Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa Od bycia superbohaterem po krojenie niesamowitych ciasteczek.

W rzeczywistości, zanim napisy końcowe się pojawią i zniknie światło, będzie prawie niemożliwe pojąć, że Sam Raimi nie był oryginalnym reżyserem kontynuacji. Jednak to jest rażący problem z drugim solowym występem Benedicta Cumberbatcha; Wieloświat szaleństwa Najlepiej czuje się, kiedy pozwala mu być jednym z filmów Sama Raimiego, ale często cofa się, gdy sprawdzane są pola dla następnego rozdziału MCU Scotta Derricksona. dr GharibI WandaVisionI lokiI Spider-Man: Nie ma miejsca na dom Wszystko na raz.

Minęła prawie dekada, odkąd mózgi były spóźnione Zło umarło I Tobey Maguire człowiek Pająk Trylogia pomogła w nakręceniu filmu pełnometrażowego i cieszymy się z powrotu. Raimi zna adaptacje komiksów, wysokobudżetową fantazję i horrory jak własną kieszeń i wygląda na to, że wrócił na tę konkretną arenę i ma coś do udowodnienia. Nikt nie kręci kamerą tak jak on, a żaden poważny filmowiec nie jest w stanie przedstawić tak szczegółowej formy dziwactwa w światach tego, co wydaje się być filmem rodzinnym, dzięki czemu Wieloświat szaleństwa Jeden z najlepszych MCU na poziomie czysto wizualnym.

Historia zaczyna się z hukiem, ponieważ Chavez natychmiast wprowadza nas do Ameryki w sztuce Xochitl Gomez, uciekając przed wielowymiarowym demonem z pomocą wariantu Stephena Strange’a. Po szaleńczej sekwencji wydarzeń przechodzimy do obecnej świętej osi czasu, gdzie zaczyna się prawdziwe ciało narracji.

Były chirurg, który stał się superbohaterem, Cumberbatch jest smutnym i samotnym mężczyzną, pomimo pozostałej sławy i uwielbienia, jakie wiąże się z uratowaniem całego wszechświata. Uczestnictwo w ślubie Kristen Palmer z Rachel McAdams i kiedy tylko myślisz Wieloświat szaleństwa Zdecydujesz się na chwilę cichej kontemplacji i prawdziwych emocji związanych z postaciami, wraz z gigantyczną ośmiornicą z mackami przybywającą z innego świata, aby rozerwać ulice Nowego Jorku na strzępy, coś, czym mieszkańcy MCU musieli się już zmęczyć.

READ  Foo Fighters obiecało kontynuować działalność jako zespół po śmierci Taylora Hawkinsa, a fani wkrótce będą to oglądać

Krótko mówiąc, Strange składa nierozważną wizytę Wandzie Maximoff Elizabeth Olsen, aby pomóc rozwikłać tajemnice wieloświata i utrzymać Amerykę z dala od niebezpieczeństwa, ale… WandaVision Fani nie będą zaskoczeni, gdy odkryją, że Szkarłatna Czarownica przez cały czas stoi za machinacjami multidorsza, próbując wchłonąć dla siebie siłę młodej kobiety, aby pozostawić swoją rzeczywistość na rzecz tej, z którą może być jej synowie bliźniacy Billy i Tommy.

Gomez opisała swój łuk w dr Gharib 2 Podobnie jak w przypadku znalezienia rodziny, jest to trochę prawdziwe, gdy nie jest używane prawie tak samo, jak MacGuffin, aby popychać sprawy do przodu. Pomyśl o Stephenie i Wandzie jako rodzicach w trakcie gorzkiego rozwodu z Ameryką w centrum, podczas gdy kradnąca sceny czarująca Supreme Benedicta Wonga jest niegrzeczną ciotką, która nie aprobuje kłótni międzyludzkich, a to jest właściwie główna dynamika między główni gracze w Little Thing.

Teoretycznie wieloświat oferuje nieograniczone możliwości opowiadania historii i chociaż mamy do czynienia z wieloma psychodelicznymi podróżami, które wypełniają ekran milisekundami estetycznego blasku, te, w których rozwija się większość fabuły, nie różnią się zbytnio od niekwestionowanego MCU. To tutaj Wieloświat szaleństwa Konflikty, rzeczy, którym nie pomaga scenariusz, który można hojnie opisać jako niedogotowany. Michael Waldron jest strażnikiem tej koncepcji jako jej mózgiem lokichociaż nie można było za to winić jego ogromnej wyobraźni, dialog mógł się odbyć z jeszcze jednym czy dwoma szlifierkami, aby nie dopuścić do monotonnego zrzutu powtarzających się informacji.

Na szczęście aktorzy zostali ułożeni od góry do dołu utalentowanymi gwiazdami, które w pełni wykorzystują swoje naturalne dary. Cumberbatch wnosi do OG Strange więcej człowieczeństwa i charyzmy niż kiedykolwiek wcześniej, jednocześnie świetnie się bawiąc, rozwijając go lub szukając litości, jak wiele wariantów, które napotykamy po drodze. Jak można się spodziewać, Olsen płynnie przechodzi od charyzmatycznego złoczyńcy do emocjonalnej niesamowitości jednym ruchem przełącznika, przypominając nam, dlaczego zdobyła nominację do Złotego Globu i Primetime Emmy. WandaVision.

Gomez wnosi do stołu wystarczająco dużo energii i dynamizmu, aby zabezpieczyć pozycję Ameryki jako stałego filaru w posuwającym się naprzód MCU, podczas gdy suchy dowcip i stoicka determinacja Wonga, aby zobaczyć rzeczy do gorzkiego końca, tylko spotęgują wezwania, aby nadać mu szczególną rolę. To pozostawia McAdamsa jako dziwnego, ale przynajmniej mamy o wiele więcej do zrobienia niż na początku dr Gharibco niewiele przyznaje.

Tłumy oczekujące wyskakującego okienka dostają dokładnie to, co zalecił Doktor w połowie, a jeśli zawzięcie unikasz spoilerów, spodziewaj się, że dach opadnie, gdy pojawią się niespodzianki.

READ  RECENZJA HAWKEYE „Najwyższej klasy opowiadanie w świetnym stylu Marvela oraz śmiały i wspaniały nowy bohater”

Znowu jest to drobny negatyw, gdy sceny, o których mowa, są bez wątpienia wspaniałe, nie trafiają tak blisko, jak wyraźnie zamierzano. Zapewnia natychmiastowy przypływ cukru z pozornie bezużytecznej i pustej usługi fanów, gdy wyjaśnisz sobie nawzajem swój wkład i będziesz miał chwilę, aby to wpuścić, podczas gdy możemy zagwarantować, że media społecznościowe będą niesamowicie polaryzujące. Weekend, gdy tylko szczegóły zostaną ujawnione.

W istocie wygląda to tak, jakby toczyła się bitwa między niefiltrowanym Raimi a standardowym doładowaniem MCU, z wahadłem stale kołyszącym się w przód iw tył od samego początku Wieloświat szaleństwa Do gorzkiego końca, ale tym pierwszym udało się wygrać wojnę.

Jest to Akcja > Widok > Akcja > Naświetlanie przy powtarzaniu przez 2 godziny, co w niektórych momentach jest uciążliwe, gdy zaczynasz czuć, że wszystko zaczyna trzeszczeć pod własnym ciężarem. Trudno jednak nie uśmiechać się, gdy Raimi zbankrutuje, aby dostarczyć prawdziwy strach przed skokiem, niepokojące efekty wizualne, inspirującą bitwę, która wykorzystuje nuty jako broń i szokująco wysoką (a czasami przerażającą graficznie) liczbę ciał jak na wspieranego przez Disneya. Wysiłek.

Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa Może to być najbardziej oburzające i najbardziej burzliwe wejście w MCU, ale nadal nie wydaje się, że zwiększyło nieograniczony potencjał własnego założenia. To podróż po LSD do sagi superbohaterów, ale pełna przełomowej wymiany hokejowo-ilustracyjnego dialogu. Ma wiele szokujących rycin, ale może dzielić. Jest to puzzle warte 200 milionów dolarów, owinięte w układankę zanurzoną w lakierze Disneya i Marvela, ale możemy przynajmniej być wdzięczni, że jest to zdecydowanie joint z Samem Raimim.