Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DND kupuje 32 kolejne śmigłowce Black Hawk z Polski – Manila Bulletin

DND kupuje 32 kolejne śmigłowce Black Hawk z Polski – Manila Bulletin

Trzydzieści dwa zupełnie nowe śmigłowce S-70i Blackhawk filipińskich sił powietrznych (PAF) zostaną dodane do floty w ciągu najbliższych czterech lat po zatwierdzeniu przez Departament Bezpieczeństwa Narodowego (DND) zakupu za 32 miliardy funtów, powiedziała sekretarz Delphine Lorenzana. Zapowiedziany w niedzielę 16 stycznia.

Ogłoszenie nagrody zostało przekazane PZL Mielec Polska w dniu 28 grudnia 2021 r.

Program akwizycji obejmie wstępny pakiet wsparcia logistycznego (ILS) oraz szkolenie dla pilotów i personelu obsługi.

„Niedobór samolotów transportowych i helikopterów nigdy nie był poważny po epidemii i huraganie O’Dea.

„Na polecenie prezydenta kupujemy dodatkowe 32 zupełnie nowe śmigłowce S-70i Blackhawk” – dodał.

Pięć sztuk pierwszej partii Black Hawków zostanie dostarczonych w 2023 roku. Tymczasem 10 jednostek pojawi się w 2024 r.; 10 jednostek więcej do 2025 r.; I ostatnie siedem jednostek w 2026 roku.

„Kontrakt jest w trakcie opracowywania, po czym oficjalnie ogłoszę rozpoczęcie projektu” – powiedział Lorsana.

Zapotrzebowanie na dodatkowe samoloty rządowe zostało podkreślone w samym środku epidemii koronawirusa (COVID-19), kiedy zasoby wojskowe były wykorzystywane do transportu zaopatrzenia medycznego, sprzętu i personelu w całym kraju, ponieważ loty komercyjne były czasami ograniczone lub ograniczone.

Zasoby lotnictwa wojskowego odegrały kluczową rolę w transporcie zaopatrzenia i personelu do obszarów niedawno zniszczonych przez huragan Ode w zeszłym miesiącu.

Większość tych operacji została przeprowadzona przez obecną Eskadrę Black Hawk PAF, która zastąpiła stare śmigłowce Hui nabyte w latach 70. XX wieku.

Dwa miesiące temu PAF faktycznie sfinalizował zakup 16 nowych śmigłowców Black Hawk o wartości 11,5 mld funtów od PZL Mielec.

Pierwsza partia sześciu jednostek została dostarczona od 9 listopada do 2 grudnia 2020 r., ale jedna z nich rozbiła się 24 czerwca 2021 r. w Darlaq w stanie Kabas, zabijając sześciu członków personelu Sił Powietrznych. Druga partia pięciu jednostek dotarła 24 czerwca 2021 r., a trzecia partia pięciu jednostek przybyła 8 listopada 2021 r.

READ  Uczelnie w Polsce wydały już na prawo ponad 170 000 metrów


Zapisz się na codzienny newsletter

Kliknij tutaj aby się zarejestrować