Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski historyk opowiada o starożytnej „Jose Road” 2 października

Pierwsza wzmianka o „Drogi Joego” znajduje się w polskich notatkach ze spotkań miejskich z września 1806 r. i jest pokazana na mapie z 1858 r. Polskie Towarzystwo Historyczne organizuje wykład 2 października w Urzędzie Miejskim RP. Przesłane zdjęcie

Polska – Polskie Towarzystwo Historyczne odbędzie sesję informacyjną i spacer po terenie „Drogą Jose” w sobotę 2 października 1229 r. na terenie Polskiego Kampusu Miejskiego, Trasa 26, 1229 Polska Główna.

„Jose Road” to opuszczona droga rolnicza, która zapewniała dostęp między Josiah „Jo” ton a posiadłością Lower Range Pond w Polsce. Pierwszy znak tej drogi znajduje się w notatkach węzłowych z września 1806 r. i jest wyraźnie widoczny na mapie z 1858 r.

Droga została opuszczona w 1895 roku po wybudowaniu kolei Portland and Rumford Falls Railway.

Fred Huntress, który prowadził dyskusję, pracował w Lesie Głównym jako leśniczy i geodeta. Interesuje się historią Maine, zwłaszcza Polski i okolic.

Huntrus opowie o tym, jak Jose odkrył drogę i opowie o technikach badawczych, których użył, aby znaleźć dawno porzuconą ścieżkę.

Po prezentacji i pokazie slajdów zainteresowani mogą udać się na Plain Road na spacer ukazujący pozostałości „Jose Road”.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Patrickiem Morning [email protected] Lub 207-440-3991.

READ  Michael Schmitz zgłosił się na ochotnika do pomocy Ukrainie w akcjach humanitarnych w Polsce