Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DIY ładowanie USB we właściwy sposób

Odkąd USB 1.1 został powszechnie przyjęty w latach 90., USB stało się wersją de facto Standard do podłączania większości urządzeń peryferyjnych do naszych codziennych komputerów. Najnowszą wersją tej technologii był USB 4, który zwiększył szybkość transmisji danych do 40 Gbit/s. Ta przepustowość jest oszałamiająca w porównaniu z szybkościami USB 1.x, które były o trzy do czterech rzędów wielkości wolniejsze niż szybkości USB 1.x. Ale prędkość przesyłania danych nie była jedyną rzeczą, która zmieniła się wraz ze specyfikacją USB. Ilość przetwarzania energii, którą mogliby wykonać, wzrosła również o rzędy wielkości Ta DIY ładowarka USB demonstruje, podłączając około 200 W do wielu urządzeń jednocześnie.

Budowa przychodzi do nas z [tobychui] którzy nie tylko potrzebowali szybkiego ładowania przez USB swoich urządzeń w podróży, ale także chcieli sami zbudować szybką ładowarkę i mieć ładowarkę w kompaktowej formie, jednocześnie korzystając z komponentów krzemowych zamiast bardziej nowoczesnych azotek galu Rozwiązanie. Jego rozwiązaniem było zastosowanie zasilacza 24 V połączonego z dwoma niestandardowymi regulowanymi modułami do instalacji paneli słonecznych, aby zapewnić zdumiewającą ilość energii jednocześnie wielu urządzeniom. Ładowarka jest wciąż stosunkowo niewielka, a jej wykonanie kosztuje około 30 USD.

Częścią tego, co umożliwia takie konstrukcje, jest standard USB Power Delivery (PD), który umożliwił wszystkim rodzajom elektroniki przełączenie się na USB w celu zaspokojenia ich potrzeb w zakresie zasilania, zamiast czerpać energię z dedykowanych, zastrzeżonych i / lub niskiej jakości cegieł lub brodawek . W rzeczywistości możesz nawet używać tej technologii do robienia rzeczy Jak ładowanie baterii litowych.


READ  Ludzie dzielą się tym, co najgorsze na LinkedIn, od „skromnego przechwalania się” pieniędzmi po pełne szacunku przemówienia