Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DIRY CITY I STRABANE – projektantka mody Madge z Bloombridge prezentuje swoją kolekcję na One World Festival

DIRY CITY I STRABANE – projektantka mody Madge z Bloombridge prezentuje swoją kolekcję na One World Festival

Projektantka mody Madge z Bloombridge prezentuje swoją kolekcję na One World Festival

18 września 2023 rKolekcja mody zaprojektowana i wykonana w Tyrone, ale inspirowana żywymi kolorami Afryki, zostanie zaprezentowana podczas weekendowego festiwalu One World w Derry’s Guildhall i okolicach.


Madge Kelly urodziła się i wychowała w Nairobi w Kenii, ale od 2018 roku dzwoni do Legford poza swój dom w Plumbridge, gdzie mieszka z mężem.


Zakochała się w szyciu podczas ograniczeń związanych z kwarantanną w 2020 roku i obecnie opracowała gamę obejmującą torby na ramię, kamizelki, spódnice z koła, muszki i fartuchy.


„Straciłam ukochaną mamę podczas izolacji w 2020 roku i wtedy odkryłam sztukę szycia” – wyjaśnia. „Aby poradzić sobie ze smutkiem, nauczyłam się szyć i zaczęłam robić maski dla rodziny i przyjaciół.


„Z czasem w mojej pracowni, w domu, zaczęłam szyć krawaty, torby materiałowe i opaski na głowę.


„Inspiruje mnie bogata kolorystyka afrykańskich grafik i sposób, w jaki ukazują one żywotność kontynentu i dziedzictwo jego mieszkańców.


„Chciałam oddać hołd różnorodności kulturowej poprzez moje ręcznie robione projekty”.


Madge nazwała swoją kolekcję Rafiki, co w języku suahili oznacza „przyjaciel” i początkowo zaczęła dzielić się swoimi przedmiotami z rodziną i przyjaciółmi.


Ich pozytywna reakcja dodała jej pewności siebie i teraz może zaprezentować swoje prace szerszej publiczności.


Dodała: „W ten weekend w Guildhall pokażę niektóre projekty, nad którymi pracowałam”. „Moją motywacją jest wprowadzenie i zwiększenie świadomości naszej społeczności na temat afrykańskiego ducha poprzez przyjęcie afrykańskich nadruków w swojej garderobie.


„Mam nadzieję, że udostępniając moją kolekcję, ludzie pokochają kolory i przyjmą kulturę afrykańską, aby stworzyć poczucie integracji i różnorodności.


„W przyszłości chciałabym szkolić się w projektowaniu mody, poznać biznes związany z modą, a moim celem jest zaprezentowanie moich afrykańskich projektów z nadrukami na wybiegach Paryża i Londynu podczas Tygodnia Mody”.

READ  Przewodnik burmistrza Hamtramck dotyczący kandydata do wyborów 2 listopada


Festiwal Wielokulturowy North West – One World, organizowany przez Derry City i Radę Okręgu Strabane, odbędzie się w Guildhall i wokół niego od południa w sobotę 23 września i zaprezentuje tętniący życiem gobelin globalnych kultur występujących lokalnie.


Kompleksowy program to barwne święto muzyki, pieśni, tańca i kuchni międzynarodowej, obejmujące występy, warsztaty, zajęcia plastyczne i rzemieślnicze, opowiadanie historii, pouczające wystawy i wciągające rozmowy.


Na Guildhall Square zostanie zorganizowana przestrzeń do występów wraz ze straganami z jedzeniem oraz dziełami sztuki i rzemiosła, w tym tworzenia masek w Pekinie i tworzenia tajskich wachlarzy.


Od południa do 16:30 w przestrzeni tej odbędą się występy taneczne i muzyczne z różnych gatunków, w tym hip-hopu, hindi i ghany.


Wewnątrz Guildhall, w głównej sali zaprezentowana zostanie inicjatywa Workshop World, podczas której ludzie będą mogli doświadczyć wiązania sari, polskiego i łotewskiego rzemiosła oraz tworzenia chińskich smoków.


W foyer Guildhall odbędzie się szereg międzynarodowych występów w tradycyjnych strojach, natomiast w skrzydle Whittaker Wing zaprezentowane zostaną występy taneczne z Afryki, Indii i Azji.


W holu głównym zostanie otwarta wystawa fotografii Mukesha Chugha.


W pobliżu Harbour House wystawione zostaną piękne latarnie Obon Fest oraz Wystawa Kultury Indyjskiej, a ludzie będą mogli wziąć udział w szeregu wydarzeń dyskusyjnych na temat doświadczeń ludzi z całego świata przeprowadzających się do miasta i regionu.


Aby uzyskać dostęp do pełnego programu One World Festival, odwiedź www.derrystrabane.com/oneworldfestival.


Festiwal ten był wspierany w ramach programu Rady Dobre Stosunki.