Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DfE twierdzi, że oprocentowanie kredytów studenckich wyniesie jesienią 7,3% Studenci

Ministrowie interweniowali, aby powstrzymać gwałtowny wzrost oprocentowania kredytów studenckich, po niedawnym wzroście inflacji oznaczającym, że do jesieni stopy te potroją się dla wielu absolwentów.

The Ministerstwo Edukacji Powiedział, że maksymalna stopa z września będzie utrzymywana na poziomie 7,3% zamiast 12%, które osiągnęłaby do września, w oparciu o poprzednie dane o inflacji plus 3%.

DfE powiedział, że zmiana oznacza skumulowane odsetki pożyczkobiorcy w Anglia Walia z saldem kredytu studenckiego w wysokości 45 000 funtów zostałaby obniżona o około 180 funtów miesięcznie w porównaniu ze stopami procentowymi wynoszącymi 12%.

Według Instytutu Studiów Podatkowych (IFS) na ustaleniu stopy kapitalizacji skorzystają przede wszystkim najbogatsi absolwenci, ponieważ są bardziej skłonni do spłacenia pełnej kwoty kredytu w ciągu 30 lat od ukończenia studiów. Pozostali absolwenci mają zaległe saldo rozliczone po 30 latach.

Maksymalna stopa procentowa jest obecnie naliczana od pożyczek dla absolwentów zarabiających ponad 49 000 funtów rocznie, ale zmiana DfE oznacza, że ​​wszyscy absolwenci będą obciążani taką samą stawką w wysokości 7,3% – gwałtowny wzrost w stosunku do obecnych 1,5% naliczanych od tych pożyczek. Zarabiasz 27 000 GBP lub mniej.

Michelle Donelan, minister ds. uniwersytetów w Anglii, powiedziała: „Chcę być uspokojona, że ​​nie zmienia to kwoty miesięcznej spłaty dla pożyczkobiorców, i ogłosiliśmy to oświadczenie, aby zapewnić absolwentom większą jasność i spokój”.

Miesięczne spłaty kredytu studenckiego są obliczane na podstawie dochodu, a nie stóp procentowych lub pożyczonej kwoty. Absolwenci płacą 9% swoich dochodów powyżej limitu zwrotu 27.295 funtów rocznie.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Ben Waltman z IFS powiedział: „Powiedzieliśmy w kwietniu, że obecna polityka dotycząca oprocentowania kredytów studenckich jest bardzo błędna i doprowadzi do wyższych stóp procentowych dla studentów studiów magisterskich. Wspaniale jest widzieć, jak sugerowaliśmy, że rząd zdecydował się podjąć działania, aby uniknąć kolejki górskiej.

Jednak dla większości absolwentów to ogłoszenie będzie miało niewielki lub żaden wpływ na ich płatności. Większość kredytobiorców pożyczek na studia prawdopodobnie nie spłaci ich w całości, więc oprocentowanie nigdy nie wpływa na ich płatności”.

Ale Larissa Kennedy Narodowa Federacja uczniowie Prezydent Wielkiej Brytanii powiedział, że nowe stawki pozostaną „brutalnie wysokie” dla wielu absolwentów.

Ministrowie muszą nadać priorytet pilnym dostawom kosztów utrzymania tu i teraz. Słyszymy od studentów, którzy nie potrafią nawet dalej jechać autobusem.

READ  Minister finansów: Irlandia będzie walczyć z globalną stawką podatku od osób prawnych w gospodarce światowej